AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ'NDEN USTALARA SAYGI

22.07.2011 11:36:39

Açıkhava Reklamcıları Derneği ustalara saygı töreni Trabzon’da yapıldı.AÇIKHAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ'NDEN USTALARA SAYGI

ARED’in Açıkhava reklamcılık sektörünün tarihine sahip çıkmak, mesleğin ve sektörde iz bırakan ustaların saygınlığını yeni kuşaklara aktarmak amacıyla Şubat ayında İzmir’den başlatarak Mart ayında Bursa’da sürdürdüğü “Açıkhava Reklamcıları Derneği Ustalara Saygı Töreni” 14 Temmuz 2011 tarihinde Trabzon’da düzenlendi.

Açıkhava Rekalmcıları Derneği Ustalara Saygı Töreni’nde ARED Başkanı Birol Fedai yaptığı konuşmada bu törende tek amacın tarihte iz bırakan ustaları geleceğe taşımak olduğunu, Trabzon’da sektörde iz bırakan ustaların tümüne ulaşılmaya çalışıldığını, törene katılamayan ustaların da ayrıca ziyaret edilerek onur belgelerinin takdim edileceğini söyledi. Birol Fedai’nin konuşmasının ardından sektörde iz bırakan ustalar sahneye davet edilerek onur belgeleri takdim edildi. İlyas Okumuş’un onur belgesini Şaban Beyler, Hamit Sağır’ın onur belgesini H.Fahri Gümüştekin, Yakup Ayar’ın onur belgesini Mehmet Pehlivan takdim etti. Törende kısa bir konuşma yapan İlyas Okumuş “bizleri unutmadınız, onurlandırdınız, teşekkür ederiz, inşallah yeni kuşaklar da sizleri unutmasınlar” sözleriyle duygularını ifade etti.

Açıkhava Reklamcıları Derneği Ustalara Saygı Töreni’nin Eylül ayında da İstanbul’da yapılması hedefleniyor. Bu organizasyonlar ile ulaşılan ustaların fotoğraflı özgeçmişleri ile başarı öyküleri bir kitap haline getirilerek sektöre kazandırılacak ve sektörde iz bırakan ustalar tarihe taşınacak.


ustalara saygı, dernek, reklamcılar, açıkhava, trabzon, ARED
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder