AKINGÜÇ ODİTORYUMU VE SANAT MERKEZİ AÇILDI

23.10.2010 21:44:47

İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi 2010–2011 yılı açılışı, 21 Ekim 2010 Perşembe günü İstanbul Klarnet Korosu’nun verdiği gala konseri ile yapıldı.AKINGÜÇ ODİTORYUMU VE SANAT MERKEZİ AÇILDI Genel Sanat Yönetmenliğini ünlü opera sanatçısı Prof. Mesut İktu’nun yaptığı İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nin 2010-2011 yılı açılış töreni 21 Ekim 2010 Perşembe günü yapıldı. Genç klarnet sanatçılarından oluşan İstanbul Klarnet Korosu’nun “The Great Clarinet Circus” isimli gala konseriyle açılışı yapılan Merkez, yeni sezonda da sanatseverleri sanatın geniş yelpazesinden örneklerle buluşturacak.

750 kişilik seyirci kapasitesi, en çağdaş sahne tekniği ile donatılmış olanakları, ses ve ışık sistemleriyle dikkat çeken Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, 2010-2011 sezonunda; İdil Biret, Fazıl Say, Özgür Aydın, Kerem Görsev Cazz Kuartet, Farid Farjad gibi ünlü isimlerin konserlerinin yanı sıra sanatseverleri Folklorama Müzikali, birbirinden renkli tiyatro, opera, bale ve çocuk müzikalleri ile buluşturacak.

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Prof. Mesut İktu açılışla ilgili olarak yaptığı açıklamada Merkez’in tamamen profesyonel bir anlayışla hizmet verdiğini belirterek “Üniversitemizin adının ‘Kültür’ olmasının ağır ve bir o kadar da onurlu sorumluluğunda seçkin bir sanat merkezi olma yolunda 2010-2011 sezonu programını hazırladık. Hedefimiz öncelikle öğrencilerimize, öğretim elemanlarımıza ve daha geniş kitlelere çok sesli müziğin temelinde yer alan orkestralar, resitaller ve sahne sanatlarımızın en nitelikli örneklerini sunarak benimsetmek ve yaygılaştırmak. Repertuar anlayışımız; tiyatro, opera, bale, müzikal, modern dans, cazz, çocuk müzikalleri olmak üzere zaman içinde popüler kültürün de en seçkin örneleriyle geniş bir yelpazeyi kapsayacak.” dedi.Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder