ALİBABA'DAN ÇOCUK İSTİSMARI TEPKİLERİNE AÇIKLAMA

20.04.2017 17:06:34

Dev alışveriş sitesi Alibaba cinsel istismar tepkilerine yanıt verdi.ALİBABA'DAN ÇOCUK İSTİSMARI TEPKİLERİNE AÇIKLAMA

Yurt dışı sermayeli dünyaca ünlü online alışveriş sitesi Alibaba'da yer alan ‘sevimli seksi çocuk bikinileri’, ‘çocuklar için seksi mayolar’ ilanlar tepki çekti.

Çocuk istismarı ile suçlanan Alibaba resmi bir basın açıklaması yaptı.

Alibaba'nın açıklaması şöyle:

"Bugün Alibaba.com Türkiye sayfasında görüntülenen bazı şirket profilleri nedeniyle sosyal mecralarda başlatılan kampanya ile ilgili kamuoyu duyurumuzdur. Görüntülenen şirket ve benzerleri hakkında tüm yasal süreçler başlatılmış olup, sayfalar kapatılmış, konuyla ilgili hukuki ve teknik süreç devam etmektedir.

Alibaba.com’un yürürlükte olan katı ve sıkı ürün listeleme politikaları vardır ve reşit olmayanların dahil olduğu cinsel içerik çağrıştıran veya gösteren veya ima eden her türlü ürünün tanımlanması kesinlikle bu politika dahilinde yasaktır. Listelerimizdeki bu ürünlerin çeşitli üçüncü taraf satıcılarca bildirilmesinin ardından, bunları Alibaba.com genel listeleme politikalarını ihlal ettikleri için listelerimizden çıkarttık ve çıkartmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda, Alibaba.com üzerinde, politikalarımızı benzer şekilde ihlal eden ürünleri tespit etmek için ciddi bir gözden geçirme başlattık. Kullanım şartlarımızı ihlal eden üçüncü taraf satıcılara karşı önlem almaya devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz."Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder