BARCELONA VE AVEA'DAN ANLAŞMA

05.06.2012 14:31:56

Avea ile dünyanın en çok konuşulan takımı FC Barcelona, Türkiye’nin gelecekteki futbol yıldızlarını FCBEscola Camp Avea’da birlikte seçiyor.BARCELONA VE AVEA'DAN ANLAŞMA

Barcelona Futbol Kulübü’nün Türkiye'deki resmi telekomünikasyon ortaklığından yola çıkan ve “Türkiye’nin Minikleri Dünyanın Yıldızları” projesini hayata geçiren Avea; şimdi de FC Barcelona’yı FCBEscola Camp Avea ile Türkiye’ye getiriyor

Sırasıyla Van, İzmir ve İstanbul’da yapılacak seçmeler sonrasında, FCBEscola Camp Avea’ya girmeye hak kazanan 240 yetenek, Barça’nın başarı sırrını Barçalı yıldızları yetiştiren hocalardan öğrenecek. FCBEscola Camp Avea’ya hiçbir ücret ödemeden hak kazanacak gençler bilimsel yöntemlerle geliştirilen eğitim programında hem teorik ve hem de taktiksel yeteneklerini geliştirerek geleceğin futbol yıldızları olmak için çalışacak

Avrupa’nın en çok konuşturan operatörü Avea ile dünyanın en çok konuşulan ve Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu’nun (IFFHS) “Dünyanın En İyi Futbol Takımları Değerlendirmesi”nde bu yıl da bir numara olan FC Barcelona, futbolun geleceği gençler için Türkiye’de bir araya geldi.

Barcelona Futbol Kulübü’nün Türkiye'deki resmi telekomünikasyon ortaklığından yola çıkan ve geçtiğimiz yıl da “Türkiye’nin Minikleri Dünyanın Yıldızları” projesine imza atan Avea; futbol konusunda seçiciliği ile tanınan FC Barcelona ile gerçekleştirdiği bu kapsamlı işbirliğiyle tüm dünyanın dikkatini Türkiye’ye çekecek.

“Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” projesi ile genç yetenekleri geçtiğimiz yıl Barselona’ya eğitime götüren Avea; şimdi de iş ve başarı modeli ile tüm dünyaya örnek olan FC Barcelona’nın dünyaca ünlü FCBEscola futbol kampını İstanbul’a getiriyor. Dünyanın birçok yerinde ücretli olarak devam eden FCBEscola Futbol Kampları, Avea ile Türkiye’nin 9-14 yaş grubundaki genç futbol yıldız adaylarına ise ücretsiz olacak.

Avea ve FC Barcelona arasında gerçekleştirilen bu önemli işbirliğinin tüm ayrıntıları 5 Haziran’da Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, FCBEscola Direktörü Xevi Marcè, Barcelonalı ünlü eski futbolcu Josep Moratalla ve Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) Projeler Genel Direktörü Erkut Tutkun’un katılımı ile gerçekleştirilen basın toplantısı ile açıklandı.

Barça’lı yıldızları yetiştiren hocalar Türk gençlerini eğitecek…

Avea, FCBEscola Camp Avea projesi kapsamında; Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) ile birlikte 11-13 Haziran Van, 15-16 Haziran İzmir ve 18-20 Haziran’da İstanbul’da yapılacak seçmeler sonrası 240 yetenekli genç, futbolda başarıya giden yolu ve başarılı olmak için ihtiyaç duyacakları teknikleri Barça’lı yıldızları yetiştiren hocalardan öğrenecek. Proje ile fırsat eşitliğini bir adım öteye taşıyan Avea, imza attığı bu işbirliği ile gençlere adeta kılavuz kaptanlık yapacak.

Öğrenciler, 9-13 Temmuz ve 12-16 Kasım tarihleri olmak üzere 2 farklı dönemde, Barcelona altyapı takımından ve Türk hocalardan eğitim alacak. Ayrıca 7-9 Temmuz tarihleri arasında kamptaki Türk hocalar da FCBEscola Camp Avea projesi kapsamında özel bir eğitim alacak.

Avea’nın geçtiğimiz yıl “Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” projesi kapsamında ise; Hakkari’den Diyarbakır’a, Samsun’dan İzmir’e, 18 genci FC Barcelona tesislerine eğitime götürdüğünü hatırlatan Coşkun Şahin, altyapıdan daha fazla öğrencinin yararlanması için FCBEscola Camp Avea’yı Türkiye’ye getirdiklerini ifade etti.


GSM, futbol, barca, barcelona, Avea
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder