BORUSAN KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEDİ

02.01.2012 14:23:02

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, yaşananlar nedeniyle tüm kamuoyundan özür dilediklerini söyledi.BORUSAN KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEDİ

Geçen hafta yaşanan olayların bugün Borusan Holding CEO’su Agah Uğur ve Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız'ın katılımı ile bir basın toplantısı düzenlendi.

Agah Uğur, dün birçok gazetede yer alan ve kamoyundan özür dileyen Borusan ilanı ile konuşmasına başlayarak, ayrımcılık yapmadıklarını söyledi. Agah Uğur, konu ile ilgili ayrıntılı araştırma yaptıklarını “Otomobil Sevdası” programı ile herhangi bir sponsorluk anlaşması bulunmadığını belirtti. Ayrıca, programa düzenli olarak araç tahsisi yapıldığını ve devam edeceklerini de vurguladı.

Sporcular ile gerçekleştirilen sponsorluk görüşmelerinin başarısız yönetildiğini belirten Agah Uğur, marka müdürünün yetkisiz olarak gazeteye açıklama yaptığını ve Borusan ilkelerine ve prensiplerine kesinlikle uymayan beyanları olması nedeniyle de görevinden istifa ettiğini özellikle belirtti.

Agah Uğur; “Hiçbir dil, din, ırk ayrımı yapmamız söz konusu degildir. Tüm kamuoyundan özür diliyoruz” dedi.

Yol kazası

Agah Uğur, bu olayın Borusan markasını kalıcı bir şekilde zedeleyecek bir şey olmadığını düşündüklerini, ayrıca kendilerini kamuoyuna nasıl tanıttıklarını ve nasıl algılandıkları konusunu da değerlendireceklerini belirtti.

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız ise, bir yol kazası yaşadıklarını ama bundan önce müşterilerine nasıl davranıyorlarsa bundan sonra da öyle davranmaya devam edeceklerini vurguladı.


borusan holding, türban, agah uğur, BMW, borusan
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder