BOSCH'TAN ÖĞRENCİLERE DESTEK

13.03.2018 16:47:45

Bosch’tan First Robotics Competition için öğrencilere destek.BOSCH'TAN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Bosch, tasarladıkları robotlarla First Robotics Competition’da yarışan liseli öğrencilere, robot teknolojisine olan ilgilerini arttırmak, onları bu alanda motive etmek ve kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla destek veriyor.

Amerika’da 26 yıldır düzenlenen liselerarası robotik yarışması FIRST Robotics Competition’ın Türkiye ayağında finalist gençler, 12 Mart'ta Ülker Arena'da düzenlenen finallerde 6 haftada tasarladıkları robotları sergilediler. Lise çağındaki gençlerin takım ruhunu, yardımlaşmayı ve sonuç yerine sürece odaklanarak, birlikte kazanmayı benimsemesini amaçlayan etkinlikte, öğrenciler hayal sınırlarını zorlayan robotlarıyla geleceğe dair umut oldular.

Kazanmanın, galibiyetin değil dayanışma ve iş birliğinin ön plana çıktığı etkinlikte Bosch’un maddi ve manevi desteğini alan Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı Gültepe Robotics Türkiye’de ilk defa resmi olarak yapılan First Robotics Competition 2018 İstanbul Regional’da üretim teknikleri ve konsept açısından en güçlü, en sağlam robota verilen Quality Award ödülünün sahibi oldu. Aynı zamanda takım mentörü Burhan Şengün de doğru iletişim teknikleri kullanarak takımına liderlik eden, öğreten ve ilham veren en iyi mentöre verilen 2018 Woodie Flowers ödülünü almaya hak kazandı.

Bosch’tan yeni nesil insan kaynağının yetişmesine destek

‘Yaşam için teknoloji’ mottosuyla geleceği şekillendiren yenilikçi teknolojilere imza atan, dünyanın ve ülkemizin Sanayi 4.0 dönüşümünde öncü rol üstlenen Bosch, bu dönüşümle birlikte ihtiyaç duyacağı insan kaynağının gelişimi için de misyon ve sorumluluk üstleniyor. FIRST Robotics Competition 2018 İstanbul Regional yarışmasına katılan 5 liseye maddi ve manevi destek veren Bosch, teknoloji alanındaki bilgi ve tecrübelerini eğitim dünyasına aktarıyor. Bosch Türkiye, İstanbul dışında, Avusturya ve Amerika’nın farklı şehirlerinde düzenlenen First Robotics Competition etkinliklerine de destek veriyor.Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder