CANON EFSANESİ 30 YAŞINDA

15.03.2017 16:47:21

Tüm dünyada fotoğrafçılık dünyasında efsane haline gelen EOS Sistemi, 30. Yılını kutluyor.CANON EFSANESİ 30 YAŞINDA

Dünyanın görüntüleme ve baskı sistemleri lideri Canon, dünyaca ünlü EOS Sistemi’nin 30. yılını kutluyor. EOS Serisi, değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri ve değiştirilebilir EF lensleriyle tüm dünyada fotoğrafçılık sektörünü değiştirdi.

Adı Şafak Tanrıçası EOS’tan

Canon’un EOS Sistemi ilk kez Mart 1987’de görücüye çıkmış, EOS 650 tek lensli refleks (SLR) fotoğraf makinesi ve EF lensleri piyasaya sunulmuştu. EOS; “Electro Optical System - Elektro Optik Sistem”’in kısaltması olurken Yunan mitolojisindeki şafak tanrıçasının adını da taşıyor. EOS serisi, şu an tüm fotoğraf makinesi modellerinde ve tüm üreticiler tarafından kullanılır hale gelen, elektronik montaj sisteminin dünyada ilk kez kullanıldığı sistemdi.

CMOS sensörü, görüntü işlemcisi ve değiştirilebilir lensleri gibi kilit dijital fotoğraf makinesi bileşenlerinin tümü EOS Sisteminde kullanıldı ve Canon’un kurumsal süreçleriyle geliştirildi. Yani görüntü yakalamadan görüntü çıktısına kadar, görüntü işlemenin tüm parçaları Canon’un kontrolünde ilerledi. Bu sayede Canon ürünleri kısa süre içinde görüntü kalitesi ve renk performansı açısından pazarda kriter ürünler haline geldi.

2003’te dijital çağı başlattı

Canon EOS sisteminin tarihindeki diğer dönüm noktaları arasında Eylül 2003’te yeni bir dijital çağı başlatan ilk giriş seviyesi DSLR modeli olan EOS 300D modelinin lanse edilmesi yer alıyor. EOS 300D; kompakt ve hafif tasarımı, kullanıcı dostu özellikleri ve rekabetçi fiyatıyla takdirleri toplamıştı. Bu modelin lansmanı Canon’un 2003 yılında ve sonrasındaki 13 yıl boyunca değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi pazarında bir numaralı üretici konumuna gelmesini sağladı. Müşterilerin uzun vadeli destekleri sayesinde, Kasım 2015’te EOS serisi fotoğraf makinelerinin toplam üretimi 80 milyon üniteye ulaştı ve Ağustos 2016’da, EF lenslerin toplam üretimi 120 milyon ünite rakamını aştı.Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder