DİMES, ERKENCİ KUŞ HAYRANINI GALAPAGOS ADALARINA GÖTÜRÜYOR (VIDEO)

13.09.2018 11:19:58

Şanslı ‘Erkenci Kuş’ Hayranı DİMES’le Galapagos Adaları’ndaDİMES, ERKENCİ KUŞ HAYRANINI GALAPAGOS ADALARINA GÖTÜRÜYOR (VIDEO)

DİMES, sosyal medyanın gücünü, yerli dizilerin popülaritesiyle bir araya getiriyor.

DİMES, Star dizisi Erkenci Kuş ile gerçekleştirdiği içerik iş birliği ve eş zamanlı olarak Instagram üzerinden sosyal medya entegrasyonu ile iddiasını sürdürüyor. Marka, 2018 yazının en popüler dizisi Erkenci Kuş ve Instagram’ın gücünü kullanıyor; tüketicisiyle daha da yakın bir etkileşime giriyor.Diğer yandan bu çalışma, Erkenci Kuş dizisinin bir hayranına ve onun seçeceği bir yol arkadaşına da yeni bir deneyim yaşatacak. DİMES’in kampanyasına katılan kişiler arasından, dizi ekibinin seçeceği bir kişi, istediği bir misafiri ile Galapagos Adaları’na seyahat edecek.

Dizinin 11 Eylül akşamı ekranlara gelen bölümünde, özel oluşturulan senaryo içeriği gereği, DİMES Sıkma Portakal Suyu ile ‘köy kahvaltısı’ yapan dizi karakteri, artık hayata başka baktığını ve bir gün Galapagos Adaları’nda kahvaltı edeceğini dile getirdi. Bu bölümde izleyiciler, alt yazı bantları ile DİMES Instagram hesabını takip edip, kendi Instagram hesaplarında #hayatabaskabak hashtagi ile @dimes.tr hesabını etiketleyerek, bir kahvaltı fotoğrafını duvar postu olarak paylaşmaya davet edildi.

Bir Gecede 3 bin 100 yeni Instagram Takpçisi

TV programlarının sosyal medyada etkileşimini ölçümleyen Somera’dan alınan veriler, entegrasyonun ilk andan itibaren ses getirdiğini gösteriyor. DİMES’inInstagram takipçi sayısında bir gecede 3 bin 100 artış oldu ve markanın takipçi sayısı, yüzde 18 artışla 20 bine ulaştı.

Kullanıcılar tarafından üretilen içeriklerin yüzde 90,1 pozitif olurken, pozitif içeriklerin çoğunluğunu yarışma katılım paylaşımları oluşturdu. İçerik üreten kullanıcılarçoğunlukla, DİMES Sıkma meyve sularının ürünün ana hedef kitlesini de oluşturan, 30-34 yaş aralığında yer aldı.


Galapagos Adaları Seyahati Şansı için Başvurular 18 Eylül’e dek Sürecek

11 – 18 Eylül tarihleri arasında devam edecek kampanya süresince, DİMES’in bu çağrısına yanıt verecek dizi izleyicileri ve sosyal medya kullanıcıları arasından, Erkenci Kuş dizi ekibinin seçeceği bir kişi, Galapagos Adaları’na, İstanbul çıkış ve dönüşlü 2 kişilik uçak bileti, otel ve sigortayı kapsayan 10 günlük bir seyahat paketi kazanacak. Şanslı kişi, bu geziye sevdiği bir yakınını da götürebilecek.

DİMES’in dijital iletişim kanallarını en etkin kullanan markalardan biri olduğunu dile getiren DİMES Pazarlama Direktörü Duygu Süleymanoğlu, “Günümüzün dijital yaşam tarzı, bizlere tüketicilerimizle daha yakın, daha sıcak ve daha etkileşimli iletişim fırsatı sunuyor. Hayata Başka Bak! felsefemizin bir yansıması olarak, farklı iletişim disiplinlerini bir arada kullanmayı seviyoruz. Özellikle sosyal medya çalışmalarımızda, tüm içecek sektörü genelinde en aktif markalardan biriyiz. Daha önce gerçekleştirmiş olduğumuz bir TV dizisi içerik iş birliği ve gerçek zamanlı sosyal medya entegrasyonu çalışmamızla, bir buçuk aylık proje sürecinde, sosyal medya etkileşimlerinde içecek sektörü genelinden 7-8 kat daha yüksek performans sergiledik. Projemiz, ‘DİMES Modeli’ ismiyle üniversite tezlerine konu oldu. Erkenci Kuş iş birliğimizle bu başarı çıtasını daha da yukarı çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

İki Bölüme Yayılan İçerik Entegrasyonu

DİMES’in Erkenci Kuş içerik entegrasyonu, dizinin iki bölümüne yayılacak şekilde gerçekleşti.

Dizinin 4 Eylül’de yayınlanan bölümünde bir diğer dizi karakteri, asistanından ofiste her zaman içtiği çayının yanına sıkma portakal istedi ve DİMES’in 250 ml Sıkma Portakal ürününden içti.

Bir sonraki adım, 11 Eylül’de yayınlanan bölümde gerçekleşti. DİMES, sahiplendiği kahvaltı konseptini, dizi içeriğine ‘Köy Kahvaltısı’ olarak yansıttı. Dizide sürekli olarak Ekvador’a bağlı takım adalara gitmek istediğini dile getiren karakter, yakın bir arkadaşıyla kamp yaptığı bir sahnede, köy kahvaltılıklarının yanında DİMES’in 700 ml Sıkma Portakal ürününü içti. Aynı bölümde, DİMES’inInstagram kampanyası için de alt yazı bantları ile duyuru yapıldı.Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder