DİMES REKLAMINDA YÖNETMEN KOLTUĞUNDA ÇOCUKLAR (VIDEO)

11.04.2018 15:36:07

DİMES’in, çocukların hayata bakışından ilham alan reklam filmlerinden ikincisi ekranlarda.DİMES REKLAMINDA YÖNETMEN KOLTUĞUNDA ÇOCUKLAR (VIDEO)

Yeni reklam filmi, çocukların hayal dünyasından, onların hayata başka bakışından ilham alıyor,farklı sanat disiplinlerini bir araya getiren bir anlatım diliyle dünyayı onların gözünden yansıtıyor. İlk filmde çocukların yaptığı resimleri kullanan DİMES, bu kez çocukları yönetmen koltuğuna oturttu.

Filmin çekimleri öncesinde, filmde rol alan çocuk oyunculara evde arkadaşlarıyla beraber nasıl bir film çekmek istedikleri soruldu ve senaryo, onların hayalleriyle şekillendi. Hedef yaş grubundaki çocukların çift ekranlı hayatları ve Youtube dünyasına olan merakları da göz önünde bulundurularak, 2 Youtuberçocuğun yönetmenliğini yaptığı film, hayata geçti.Türkiye’nin ilk yerli meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES, sektöründe “Hayata Başka Bak!’’ söylemi çevresinde kurduğu marka iletişimiyle de ayrışmaya devam ediyor.

Hayatın içerisinde küçük gözüken seçimlerin ve tercihlerin önemini ve hayata büyük güzellikler katma gücünü vurgulayan “Hayata Başka Bak!” söylemiyle farklılaşan DİMES, çocukların hayata başka bakmasından ilham alan ikinci bir reklam filmini yayına soktu. Geçtiğimiz yaz hazırlanan ilk film gibi bu film de çocukların hayata bakışıyla farklı bir enerji kazanıyor; bu kez onların oynadıkları oyunların çağımız iletişim araçlarıyla nasıl harmanlandığına ve iç dünyalarının görselliğine odaklanılıyor.

DİMES’in yeni reklam filmi, çocukların hayal dünyasından, onların hayata başka bakışından ilham alıyor, farklı sanat disiplinlerini bir araya getiren bir anlatım diliyle dünyayı onların gözünden yansıtıyor.

Daha önce çekilen ilk reklam filminde, çocukların yaptığı resimleri kullanan DİMES, bu kez çocukları yönetmen koltuğuna oturttu. Filmin çekimleri öncesinde, filmde rol alan çocuk oyunculara evde arkadaşlarıyla beraber nasıl bir film çekmek istedikleri soruldu ve senaryo, onların hayalleriyle şekillendi. Hedef yaş grubundaki çocukların çift ekranlı hayatları ve Youtube dünyasına olan merakları da göz önünde bulundurularak, 2 Youtuber çocuğun yönetmenliğini yaptığı film, hayata geçti.

Evinin koridorunda futbol oynarken dev bir stadyumda Dünya Kupasında büyük bir futbol yıldızıolmayı hayal eden,kartondan yaptığı maket uzay gemisi ile yeni gezegenlerikeşfetmenin hayalini kuran, odalarında şarkı söylerken kendilerini ünlü sanatçılar olarak gören çocukların hayal gücü, film boyunca izleyenleri hayata başka bakmaya davet ediyor.

Filmin son sahnesinde alışılageldiği üzere özçekimlerini yapıp filmlerini Youtube’a yükleyen çocuk Youtuber’lar,arkadaşlarını yine bu filmde duyurusu yapılan, çocuklara yönelik DİMES Club Youtube kanalına abone olmaya ve içerik geliştirmeye davet ederken, onların hayal kurma ve kendini ifade etme güçlerini destekliyor.

DİMES’in, çocukların hayata başka bakmasından ilham alan yeni reklam filmi, çocuklara yönelik yayın yapan tematik TV kanallarında ve dijital mecralarda 9 Nisan tarihinde gösterime girecek.

DİMES Eğlenceye Başka Bak Reklam Filmi Künyesi

Reklamveren: DİMES
Reklamveren Yetkilisi:Duygu Süleymanoğlu, Merve Güven, Seda Satılmış, Ezgi Özyıldırım
Reklam Ajansı: REKLAMANIA
Yaratıcı Ekip: Görkem Sofuoğlu, Fırat Tansu
Müşteri İlişkileri: Simge Hekimgil
Prodüksiyon Şirketi:CO-OP İSTANBUL
Yapımcı:Yalkın Yel
Yönetmen: Görkem Sofuoğlu
Kullanılan Mecralar: TV, İnternet
 Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder