DRAGON FESTİVALİ 2011'İN ŞAMPİYONU KAREL OLDU

02.06.2011 11:26:41

Türkiye'de kurumlararası yapılan en büyük sportif etkinlik olan Dragon Bot Yarışları’nda birincilik kupasını bu yıl da Karel aldı.DRAGON FESTİVALİ 2011'İN ŞAMPİYONU KAREL OLDU Kurumlararası en büyük sportif etkinliği olan Dragon Festivali ve Dragon Bot Yarışları 150 takım ve 2500’ün üzerinde yarışmacı ve 15.000’i aşkın seyircinin katılımı ile Haliç’te gerçekleştirildi. Karel, ilk gün yapılan yarışların ortalamasında en iyi dereceyi yapan takım oldu. Pazar günkü yarışlarda ise takımlar ilk gün aldıkları sonuçlara göre yarıştılar.

Takımın antrenörü olan Taner Tokay, aynı zamanda takımın kürekçilerinden ve Karel İdari İşler Yöneticisi. Tokay şampiyonluk kupasını teslim aldıktan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“3. kez şampiyon olmaktan çok mutluyuz. Festivalde çok başarılı ekiplerle yarıştık. Diğer ekipleri de kutluyoruz. Ekip olarak hazırlık aşamasında sistemli ve disiplinli olmaya özen gösterdik. Hazırlık çalışmalarından itibaren elimizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanıyoruz. Bunu bir sonuç değil, zor ancak keyifli ve bir süreç olarak görüyoruz. Bu süreçte de sadece 22 kişi değil 1000’den fazla Karel çalışanını yanımızda hissediyoruz. Bundan sonra da Türkiye’yi temsil etme sorumluluğu ve gururu ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

"Başarını sırrı disiplin ve inanç"

Yarışmaya bir yıl boyunca her haftasonu antrenman yaparak hazırlandıklarını ifade eden Tokay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Uzun süredir özveriyle ve inançla yarışlara hazırlandık. Hafta sonları ailelerimize ayırdığımız zamanlardan fedakarlık ederek disiplinli bir biçimde çalıştık. Bu başarıda çalışanlarımız ve bayilerimiz kadar ailelerimizin de büyük katkıları var. Senkron ve teknik yeterlilik başarı için elbette çok önemli. Ama inanç kürekçileri tek yürek haline getiren bir çeşit çimento."

Karel en fazla bayan kürekçiye sahip takım

Karel Dragon Kürek Takımı, 2. Kurumlararası Dragon Festivali kapsamında düzenlenen Dragon Bot yarışlarına katılabilmek amacıyla Nisan 2009’da kuruldu. 22 kişiden oluşan takımın üyelerini Karel çalışanları ve Yetkili Satıcılar oluşturuyor. En az 4 bayan kürekçi ile yarışma zorunluluğu olan Dragon Bot yarışlarında, Karel 8 kişi ile en fazla bayan kürekçiye sahip takım. Aynı zamanda yaş ortalaması en yüksek ve spor geçmişi olmayan kişilerden kurulu Karel Dragon takımı, düzenli takım çalışması, teknik ve senkronun bu sporda ne kadar önem taşıdığını gösteriyor.

Karel Dragon'da çalışanları ve yetkili satıcıları ile tek yürek

Dragon bot çalışmaları, kurum çalışanları ile bayiler arasındaki ilişkileri ve takım ruhunu güçlendirirken, bu uyumla elde edilen başarılı sonuçlar, şirket genelinde bu spora olan ilgiyi ve motivasyonu artırıyor. 22 kişiden oluşan Karel Dragon Kürek Takımı, Karel çalışanları ve yetkili satıcılardan oluşuyor.

Karel Yurtdışında Türkiye'yi temsil edecek

Kurulduğundan bu yana 3 kez Dragon Festivali kapsamındaki Dragon Bot yarışlarının ve buna ek olarak bu yıl ilk defa katıldığı Corporate Games organizasyonu kapsamındaki Dragon Bot yarışlarının da şampiyonu olan Karel Dragon takımı, bu şampiyonluklar neticesinde 2011 yılı içinde 2 farklı ülkede Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.


birincilik kupası, Dragon Bot Yarışları, Türkiye, KAREL, DRAGON FESTİVALİ 2011
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder