GIDA VE İÇECEK SEKTÖRÜ, FOODIST 2010’DA BULUŞUYOR

22.11.2010 13:51:59

Nüfus artışı, yaşam ve tüketim alışkanlıklarındaki değişimlere bağlı olarak en hızlı büyüyen sektörler arasında yer alan gıda ve içecek sektörü, 9- 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan FOODist 2010 Fuarı’nda bir araya geliyor.GIDA VE İÇECEK SEKTÖRÜ, FOODIST 2010’DA BULUŞUYOR Nüfus artışı, yaşam ve tüketim alışkanlıklarındaki değişimler doğrultusunda, gıda güvenliği ve ambalajlı ürünlerin önem kazanmasına bağlı olarak hızla büyüyen gıda ve içecek sektörü FOODist 2010’da bir araya geliyor. 9-12 Aralık tarihleri arasında fuar market konseptiyle TÜYAP’ta gerçekleştirilecek olan FOODist 4. İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri Fuarı sektörün lider firmalarına yeni ürün ve ürün gruplarını tanıtma fırsatı sunuyor.

FOODist 2010, Türkiye’nin üretim gücünün uluslararası arenada tanıtımı adına büyük önem taşıyor. Küresel ticaretin çekim merkezi haline gelen Avrasya ve Doğu Akdeniz coğrafyasındaki gıda ve içecek sektörüne yön verme hedefiyle yola çıkan FOODist 2010, uluslararası boyutta alıcı ve satıcılarını bir araya getiren önemli bir pazarlama platformu oluşturuyor.

Gıda ve içecek sektörünün lider şirketlerinin üretim kapasitelerini, gelişmiş teknoloji kullanımlarını yerli ve yabancı ziyaretçilerine fuar market konseptiyle sunma fırsatı veren FOODist 2010, sektörün 2010 ihracat hedefi ulaşmasında da stratejik rol oynuyor. Fuarın, 2010 yılında ihracatta yüzde 10 büyüme hedefleyen gıda ve içecek sektörünün ihracat odaklı bir üretim yaklaşımına katkıda bulunması bekleniyor.Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder