GLOBAL AJANS TÜRKİYE OFİSİNİ AÇTI

12.07.2018 16:20:18

MSL Türkiye ofisini açtıGLOBAL AJANS TÜRKİYE OFİSİNİ AÇTI

MSL Türkiye’ye giriş yaparak, Publicis Group içerisinde İstanbul’daki PR yeteneklerini geliştirecek. Bu açılan yeni ofis MSL’in 107’inci ofisi olacak. 12 kişilik MSL İstanbul birimi, Türkiye’de farklı beceri ve uzmanlıkları entegre bir şekilde sunan, Publicis İstanbul, Publicis Healthcare, Arc, Voden, Leo Burnett, Publicis Emil, Saatchi & Saatchi, Vivaki Creative, Starcom, Spark Foundry, Zenith, DataWise ve Performics markalarının da çatısı altında bulunduğu Publicis Groupe Türkiye’nin bir parçası olacak. MSL Türkiye Lideri Mehin Öner, MSL Türkiye ekibini yönetecek ve İstanbul ofisi dünyadaki MSL ajansları içerisinde kadın yönetici tarafından yönetilen 34’üncü ajans olacak. 

MSL Orta ve Doğu Avrupa CEO’su Sebastian Hejnowski, “Türkiye’nin öngörülen ekonomik büyümesi ve buradaki işlerimize bağlantılı güçlü beklentilerin ardından İstanbul’da ilk adımı atmak için çok doğru bir zaman. Türkiye’nin dinamik pazarında, müşterilere sunduğumuz sarsılmaz ilişki ve ‘Bir Olmanın Gücü’ anlayışı ile geliştirdiğimiz 360 derece entegre çözüm önerileriyle başarı elde edeceğimizi umuyorum” dedi. 
 
Mehin Öner, “Bu adım Türkiye’nin PR alanındaki yeteneğini MSL’in dünya çapındaki sektör ve uygulamalarının yanı sıra, dünyanın her yerinde sağladığı sınıfının en iyisi, stratejik danışmanlık ve yaratıcı servisleriyle de birleştirecek. MSL küresel ağının bir parçası olarak ve Publicis çatısı altında yer alan diğer ajanslarla birlikte çalışarak, müşterilerimizin en geniş iletişim ve iş ihtiyaçlarına yönelik farklı stratejik, veri odaklı ve bütünsel çözümler sunacağız” dedi. 
 
MSL Global CEO’su Guillaume Herbette ise şu açıklamalarda bulundu; “MSL’in olağanüstü güçlü olduğu Avrupa, Ortadoğu ve Asya kıtalarının yol ayrımında İstanbul’u dünyadaki ağına eklemek stratejik bir önem taşıyor. Bir süredir Türkiye pazarına girme hevesindeyiz. Dünya çapındaki müşterilerimiz, yerel pazarı derinlemesine anlayan ve güçlü ilişkiler geliştiren, ilk adımı attığımız ekibimizle Türkiye’de olmamızın faydasını görecek.”
Geçtiğimiz iki yılda  MSL dünya üzerinde Arc Worldwide ve Leo Burnett gibi süregelen işletmeleri kendi markasına dönüştürdü. Bunların içerisinde Sri Lanka (Ocak 2016), Filipinler (Haziran 2016), Tayland (Aralık 2016), Mısır, Lübnan , Katar , Sudi Arabistan ve Ortadoğu’da bulunan Birleşik Arap Emirlikleri (Eylül 2016), Çek Cumhuriyeti (Kasım 2017), Malezya ve Endonezya (her ikisi de Nisan 2018) bulunuyor. 
 
MSL Türkiye Lideri Mehin Öner Hakkında
MSL Türkiye’nin liderlik görevini üstlenmeden önce Mehin Öner Hürriyet ve Forbes gibi etkili yayınlarda muhabir, editör, sağlık editörü ve haber müdürü görevlerinde çalıştı. Grayling ve Weber Shandwick gibi dünyaca ünlü PR ajanslarında stratejik iletişim pozisyonunda görev aldı. MSL’e katılmadan önce, Mehin Avrupa’nın en büyük 3’üncü büyük ev aletleri markası Arçelik A.Ş.’de 20’den fazla pazarın global iletişimini yönetti.  Mehin aynı zamanda Beko’nun ‘Eat Like a Pro’ ve Grundig’in ‘Respect Food’ isimli CSR projelerinin uluslararası iletişim süreçlerini yönetti.
 Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder