HEPSİBURADA'DAN 'EFSANE CUMA' BİLANÇOSU

28.11.2016 13:18:50

Hepsiburada, ‘Efsane Cuma’ adıyla sahiplendiği, dünyanın pek çok ülkesinde markaların müşterilerine yılın en büyük indirimlerini sunduğu dev kampanya gününü rekorlarla tamamladı.HEPSİBURADA'DAN 'EFSANE CUMA' BİLANÇOSU

Hepsiburada’nın, dünyanın alışveriş günü Efsane Cuma’ya özel sunduğu kampanyalar; Türkiye’de online alışveriş yapan müşteriler tarafından olağanüstü bir ilgiyle karşılandı. Müşterilerin en iyi teklifleri kaçırmamak için adeta yarıştığı Efsane Cuma boyunca hepsiburada’dan yapılan yaklaşık yarım milyon adet ürün satışıyla tarihi bir rekor kırıldı.

En çok ziyaret edilen e-ticaret sitesi

Hepsiburada, kurulduğundan beri en fazla ziyaretçiye, ziyaret ve işlem sayısına Efsane Cuma’da ulaştı. Ortalama bir günde 3,2 milyon ürün görüntülenen platformda bu sayı Cuma günü 3,6 kat artarak 11,6 milyon olarak gerçekleşti.

Hepsiburada’nın 2016’daki ortalama günlük ziyaret trafiği ile karşılaştırıldığında Cuma günkü ziyaret sayısı desktop ve laptoplarda %154 artarken, mobilden erişimde bu artış daha da fazla, %218 oldu.

Dakikada 350 ürün satın alındı

Dev indirim şenliği boyunca 24 saatte yaklaşık yarım milyon adet ürün satılırken hepsiburada’nın kayıtlı müşterilerinin13 bini ilk online alışverişlerini Efsane Cuma gününde yaptı. 24 Kasım perşembeyi cumaya bağlayan geceyarısı başlayan Efsane Cuma’da hepsiburada müşterilerinin beşte biri siparişlerini kampanyanın bitimine son iki saat kala verdi.

Sipariş sayısında sağlık ve güzellik, harcamada teknoloji ürünleri

Efsane Cuma’nın kategori bazında satış şampiyonu 23 bin siparişle sağlık güzellik kategorisi ürünleri olurken ikinci en çok satılan ürün grubu 15 bin siparişle temel tüketim malzemeleri oldu. Ancak harcama miktarlarına bakıldığında tüketiciler en çok ilgiyi cep telefonu, telefon aksesuarları, bilgisayar ve ev elektroniği ürünlerine gösterdi. Efsane Cuma boyunca kuru da sabitleyen hepsiburada, kur artışından kaynaklanan fiyat artışlarını müşterilerine yansıtmamış oldu.

TABLO

36.700 paket bebek bezi

25.700 adet kitap

23.400 adet deterjan ve temizlik malzemesi

16.000 adet manuel tıraş ürünü

14.000 adet cep telefonu

10.200 adet diş fırçası

7.000 adet hırdavat

3.000 adet termal çorap

Kayseri birinci sırada

Efsane Cuma günü boyunca hepsiburada’ya en fazla sayıda müşteri en fazla sayıda siparişi doğal olarak İstanbul’dan vermiş olsa da, sipariş gelirleri müşteri sayısına oranlandığında ortalama ciroda ilk üçe giren iller sırasıyla Kayseri, Yozgat ve Diyarbakır oldu. İstanbul bu sıralamada sekizinci sırada yer aldı.

‘Türkiye’nin e-ticareti benimsediğinin en büyük kanıtı’

Hepsiburada’nın Efsane Cuma performansıyla ilgili konuşan hepsiburada Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi; “ülkemizde e-ticaret hızla gelişiyor. Efsane Cuma bu büyümenin en önemli kanıtlarından biri oldu. E-ticaret Sektörünü büyütme misyonunu üstlenmiş öncü şirket olarak, tüm iş ortaklarımızla bu gibi özel günlerin yardımıyla, e-ticareti daha yukarı taşıyacağız. Efsane Cuma’ya destek veren tüm markalara teşekkür ediyoruz” dedi.

Operasyon Grup Başkanı Taner Timirci ise; “Bizim başından beri müşterilerimize en büyük taahüdümüz, teslimatta hız oldu. Gebze’deki operasyon merkezimizde 500 kişiyi aşan ekibimizle siparişleri zamanında sevketmek için hazırlık sürecini de kattığımızda 72 saat aralıksız çalıştık. Büyük bir özveriyle Türkiye’nin dört bir yanına hizmet verdik. Bu büyüklükte bir siparişin sevkiyatını sorunsuz gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.


 Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder