İŞTE 2011 YILININ REKLAM YILDIZLARI

27.12.2011 12:59:00

2011’de reklamverenler kesenin ağzını açtı, reklam kuşakları ünlü doldu.İŞTE 2011 YILININ REKLAM YILDIZLARI

Milliyet'ten Fatoş Karahasan, köşe yazısında 2011'in reklam yıldızlarını açıkladı.

İşte Karahasan'ın yazısında 2011 reklam yıldızları;

"Şov dünyasının yıldızlarına talep arttı. Hatta, bazı ünlüler birden çok markayla anlaşma yaparak, farklı kampanyalarda aynı anda rol aldı. Her ünlünün markaya katkıda bulunduğunu söylemek mümkün değil tabi ki. Bir kısmı markaya hiç uymadı. Bazısının kontratı skandalları yüzünden iptal edildi. Bazısı reklamlardaki rolü yüzünden “karizmasını bozdu”, komik duruma düştü. Yılı bitirirken başarısız olanlara değil, en iyilere odaklanalım dedim ve en başarılı ilk üç reklam yıldızı listemi oluşturdum.

1.TTNet-Şener Şen ve Mümkünlüler

Birinci sıra büyük usta Şener Şen’in. Onun inandırıcılığı, sıcaklığı ve deneyimi TTNET’in reklamlarına can katıyor, şirketin tüm ülkeyi kucaklama stratejisine yardımcı oluyor. Mümkünlü ahalisinin saygı duyulan büyüğü o. Şener Şen’in yanısıra Olgun Şimşek, Binnur Kaya ve Ceza’nın da katıldığı TTNet dünyasında olanlar bir dizi tadında ilerliyor. Ünlüler zevkle izleniyor.

2. Mavi-Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ’un, Aşk-ı Memnu’daki çapkın Behlül’den, Kuzey-Güney’deki sert erkek rolüne geçişi muhteşem oldu. Kasları da oyunculuğa da günlerce konuşuldu. Tatlıtuğ, şöhretin başının döndürmesine izin vermeden, yoluna devam ediyor. Bu yıl rol aldığı iki reklam kampanyasıyla da dikkat çekti. Aynı dönemde hem Yedigün Limonata hem de Mavi Jeans reklamlarının yüzü olmasına rağmen, her ikisinde de başarılı bir performans ortaya koydu. Özellikle Mavi’ye çok yakıştı. İkinci sıra Kıvanç-Mavi kampanyasının.

3. Türk Telekom: Cem Yılmaz

Cem Yılmaz tüm zamanların birincisi. En yüksek ücreti o alıyor. Cem Yılmaz’ın attığı her adım medyada yer alıyor. Onun hakkındaki her şey anında sosyal mecrada yayılıyor. Geçmişteki çalışmalarında olduğu gibi Türk Telekom reklamları da büyük ilgi görüyor. Ancak, dünya değişiyor. TV reklamları çok pahalı. Uzun uzun senaryolar üzerine kurulu çalışmaların yerine şirket, daha kısa reklamlar yapsa, kampanyaların verimlilik oranları daha artabilir.

2011’in ilk 5 Sosyal sorumluluk projesi

1. Turkcell- Kardelenler

Turkcell’in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğinde başarıyla yürüttüğü Kardelenler Projesi ,”World Communication Awards 2011” (WCA) da “Topluma Katkı” dalında dünyanın en iyisi seçildi. İletişim ve telekomünikasyon alanında dünyanın “en iyi”lerini belirleyen WCA’nin, kampanyayı ödüllendirmiş olması çok önemli. Turkcell, bugüne kadar 27.500 öğrenciye burs sağladı ve onların geleceğine ışık tuttu.

2. Bilim İlaç Toplum Gönüllüleri

Kurumsal sorumluluk raporuyla GRI (Global Reporting Initiative)’dan “A” seviye onay alan Bilim İlaç’ın, uzun yıllardan beri devam eden çeşitli sosyal sorumluluk programları var. Bilim Toplum Gönüllüleri her hafta mesai süresinde 2 saati gençlere ve çocuklara yönelik projelere ayırıyor. Çalışanların aileleri ve yakın çevresi de projelere destek olduğu için, verimli sonuçlar alınıyor. Bu güne kadar Bilim’den 20 bine yakın çocuk ve gence destek eli uzandı.

3. Procter&Gamble Özel Olimpiyatlar

P&G Türkiye ve Türkiye Özel Sporcular Derneği-TÖSSED- zihinsel engelli gençlerimize umut vermek için 2004’ten beri birlikte çalışıyorlar. P&G TÖSSED işbirliğiyle, bugüne kadar 4 bin zihinsel engelli gencimizin hayatı sporla güzelleşti. Özel sporcularımız Uluslararası özel olimpiyat oyunlarında ülkemize yüze yakın madalya kazandırdı. Ailelerine ve çevrelerine gurur kaynağı oldu.

4. Hürriyet- Aile içi Şiddete Son

Kadına yönelik her türlü şiddet tırmanıyor. Bu durum toplumu derinden yaralıyor. Şiddetin artan dozu, anne ve çocuk sağlığını bozan önemli bir halk sağlığı sorununa dönüşmüş durumda. Aile içi Şiddete Son plaformu kadına yönelik şiddete seyirci kalmıyor. Binlerce kadına umut oluyor. http://aileicisiddeteson.com

5. Türkiye’nin markaları Türkiye’nin çocuklarını giydiriyor

Geçen yıl 100 bin çocuğun yüzünü güldüren Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), bu yıl daha çok markanın desteğiyle 250 bin çocuğu giydirdi.Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden valilikler kanalıyla belirlenen 250 bin çocuk için kolları sıvayan BMD, çocukların yaş, beden ve cinsiyet özelliklerine göre özel üretim yaptırdı."

 


Ünlü, reklam kuşakları, reklamverenler, 2011 reklam yıldızları
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder