KADINLARIN HİKAYESİ ELIDOR'UN BELGESEL SERİSİNDE (VIDEO)

10.03.2018 00:39:28

Manajans, Elidor’un katkıları ile Blu TV için hazırladığı belgesel serisi ile 9 başarılı kadının çarpıcı hikayesini aktarıyor.KADINLARIN HİKAYESİ ELIDOR'UN BELGESEL SERİSİNDE (VIDEO)

Elidor, Manajans J. Walter Thompson imzalı yeni bir proje ile dikkatleri üzerine çekiyor. Elidor, kendi yolundan giden genç kadınlara ilham vermeyi hedefleyerek çıktığı yolculuğu, “Bu Kızın Öyküsü” belgesel serisi ile ekranlara taşıyor. Blu TV’ de hayata geçecek “Bu Kızın Öyküsü” belgesel kurgusu, kadınların kendilerine yeni ve farklı bir yol çizmelerini destekleyerek içlerindeki gücü keşfetmelerine olanak sağlıyor.

Manajans J. Walter Thompson, her hafta farklı bir hikâyenin anlatılacağı belgesel serisinde, dokuz farklı genç kadının başarı hikayesini gözler önüne seriyor. Toplamda dokuz hafta sürecek belgeseller, kendi hikayesini gerçekleştirmiş, kendi yolunu çizmiş her bir genç kadının yaşadığı serüvene değiniyor. “Bu Kızın Öyküsü” ayrıca kendi dünyasıyla bağlarını sağlamlaştırmak isteyen milyonlara da rehberlik edecek.

Bu Kızın Öyküsü / BluTV (Teaser) from Manajans JWT on Vimeo.Sezen Aksu’nun bilinen 10 farklı şarkısının cover’ının duyulacağı belgeselin dokuz kahramanı ve başarı hikayeleri ise şöyle;

Emel Ernalbant Bulgu: 2014 yılında, hızla yükselen fotoğrafçılık kariyerini ve İstanbul’u terk ederek daha sade, daha yavaş ve daha zengin bir yaşam için Mardin’e taşındı. Şimdi Mardin’ini İstasyon Mahallesi’nde kurduğu karanlık odada savaş yüzünden bu topraklara göçmüş çocuklara fotoğraf dersleri veriyor.

Mizgin Ay: Beypazarı’ndan doğan bir başarı hikayesi. Dünyanın kendi yaş kategorisinde en hızlı koşan kızı, şimdi de olimpiyatlara katılmak istiyor.

Begüm Cana Öztürk: Anadolu’da dokuma geleneğinin ölmek üzere olduğu köylere gidip, evlere giriyor, dokumacılara sipariş veriyor; dokumacı kadınlardan oluşan bir ağ kuruyor. Sipariş götürdüğü köylerde, kadınlara hem ekonomik hem de manevi bir güç veriyor. Yarattığı istihdam ağı sayesinde önce kadınlar kalkınıyor; ardından evler köyler değişime uğruyor.

Karsu Dönmez: Hatay’dan Hollanda’ya göç etmiş bir ailenin kızı olan Karsu, 16 yaşında babasının Amsterdam’daki restoranında garsonluk yaparken piyano çalmaya başlıyor. Karsu, aktif bir toplum gönüllüsü: Amsterdam’da Merkez Tren İstasyonu’nda Ortadoğu ve Afrika’dan gelen mültecilere yardım ediyor. Atina’da, mültecilerle çalışan Happy Caravan adlı örgütün de elçisi. Hollanda'daki Türklerin entegrasyonunda semboller arasında gösterilen bu genç kadın, azmin, tutkunun ve başarının ta kendisi.

Öykü Baştaş: Kendi ülkesine döndüğünde sosyal medya üzerinden eleştiriye, hatta hakarete uğradı. Paris, Londra ve Milano moda haftalarında dünyanın en büyük moda evlerinin defileleri için podyuma çıktı ve modellikte gelinebilecek en yüksek noktaya geldi. “Güzellik herkese göre değişir, önemli olan eşitlik nezaket ve insanlık” diyerek çizgiyi çekmesi tüm genç kadınlara ilham oluyor.

Sürayya Karagöz: Küçüklüğünden beri kuşlar gibi özgür olmak ve uçmak isteyen Süreyya, hayallerini gerçekleştirmiş. O bugün Kapadokya’nın en çok sevilen balon pilotlarından biri. Çevresindeki erkeklerin, özellikle meslektaşlarının eleştirilerine rağmen, çok da başarılı bir pilot!

Gözde Mimiko Türkkan: Kick Boks ve Muay Thai antrenörü Gözde, kendi dönüşümünü tamamladıktan sonra, çevresini dönüştürmeye başlayanlardan. BoMoVu çatısı altında farklı bedensel ihtiyaçları olan gruplara yönelik projeler geliştiriyor; kadınlara kendilerini daha rahat hissettikleri bir ortam yaratıp, kendilerini ifade etmelerini, içlerindeki gücü keşfetmelerini sağlıyor.

Tuğçe Akgün: 2011 senesinde İzmir’ de geçirdiği trafik kazası sonucunda omurilik felci geçirdi.

Ancak o, başına çaresi olmayan bir şey gelmesine rağmen, hayata sıkı sıkıya tutunmayı seçenlerden. Hayatına tekerlekli sandalye girdikten sonra, kendine “Ben kazadan önce neyi yapamadım, neyi başaramadım?” diye soruyor ve kendini spora veriyor. 27 yaşındaki paralimpik atlet, geçtiğimiz sene milli oluyor ve Londra Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil ediyor.

Hülya Doğan: İzmir İtfaiyesi’nde itfaiye erliği yapan Hülya Doğan, kadınların duygusal olmaları yüzünden bazı mesleklere uygun olmadıkları tezini ters köşeye yatırıyor: “Yanan bir eve girip, birini kurtarmak bilek gücünden ziyade yürek istiyor” diyor.

Kampanya Künyesi:

Reklam Ajansı: Manajans J. Walter Thompson

Ajans CEO/CCO: Tuğbay Bilbay

Kreatif Direktör: Sami Basut
Kreatif Ekip: Ümit Taşlı, Deniz Ergin, Tunçhan Kalkan, Doğu Göçük, Aytaç Şahin, Yiğit Durdağ, Ecem Yurdagül, Oktay Metin, Nurgül İletir, Öykü Özver
Müşteri İlişkileri: Leslie Krespin, Ece Özyurt, Setenay Ergin, Sevim Özgür
Strateji: Berkant Avcı
Ajans Produksiyon Ekibi: Ahmet Bayık, Zeynep Türkmen, Çağrı Erdoğan
Produksiyon Şirketi: PToT film
Yönetmen: Çağatay Kaya
Proje Geliştirme: Zeynep Erekli
Yaratıcı Yapımcı: Kerem Çelebi
Müzik: FFWYeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder