KOMİSER KOLOMBO VİRALİ SATIŞLARI ARTIRDI (VIDEO)

01.11.2016 16:38:59

Komiser Kolombo Tekniği Satışları Yüzde 40 Artırdı.KOMİSER KOLOMBO VİRALİ SATIŞLARI ARTIRDI (VIDEO)

Hilti, sarf malzemeleri olarak adlandırılan kırım ve delim uçları, aşındırıcılar, bıçaklar, kesme taşları gibi ürünleri için farklı bir kampanyaya imza attı. Dünyada profesyonel satış ekipleri tarafından kullanılan “Kolombo Tekniği”nden esinlenen Hilti Türkiye Sarf Malzemeleri Ürün Müdürü Anıl Tanrıverdi, Hilti satış ekibi için Komiser Kolombo ve müşteri rollerini oynayarak gülümsetirken düşündüren bir video çekti. Adını Komiser Kolombo’nun meşhur sorgulama tekniğinden alan “Bir Şey Daha” adlı kampanyanın sloganı ise “Küçük şeyler büyük farklar yaratır”… Haziran ayında başlayan ve 2016 yılı sonuna kadar sürecek olan kampanyanın ilk 3 ayında Hilti sarf malzemelerinin satışları yüzde 40 arttı.Hilti’nin “Bir Şey Daha” kampanyası adını 80’lerin efsanevi dizi karakteri Komiser Kolombo’nun dünyada profesyonel satış ekipleri tarafından da kullanılan tekniğinden alıyor. Kolombo Tekniği’nde Komiser, davaları çözmek için şüphelilerle yaptığı görüşmelerinin sonunda “Bir Şey Daha” diyerek can alıcı sorusunu sorup gardını indirir ve sorgulamanın bittiğini düşünerek rahatlayan şüpheliden istediği cevapları alır.

Bu ilginç sorgulama tekniğinden etkilenen Hilti Türkiye Sarf Malzemeleri Ürün Müdürü Anıl Tanrıverdi, Hilti sarf malzemelerinin yeni kampanyası için hazırladığı video’da Komiser Kolombo’dan esinlenmiş bir “Satış Dedektifi” olarak müşterisi ile gerçekleştirdiği ziyareti canlandırıyor. Sıcak satışta rahatlıkla satabileceği sarf malzemelerini sona saklayan ve “Bir Şey Daha” diyerek konuya giren Tanrıverdi, Kolombo Tekniği’ni kullanarak müşterinin asıl isteği ve beklentisinin ne olduğunu ortaya çıkarıyor. Tanrıverdi, çektiği bu video ve uyguladığı “Kolombo Tekniği” ile inşaat profesyonellerine çarpıcı bir soru yöneltiyor: “Ucuz sarf malzemeleri alacak kadar zengin misiniz?” Hazırladığı video’da aynı anda iki rolde oynayan Tanrıverdi, beklenmedik bu soru karşısında şaşıran ve Hilti sarf malzemeleri konusunda farkındalığı oluşan müşteriyi de canlandırıyor. Müşterilerin makinelerine ayırdıkları bütçe kadar sarf malzemelerine de ayırdıklarını vurgulayan Tanrıverdi, satış ekibi ve inşaat profesyonellerinde bu farkındalığı da yaratmayı amaçlıyor.

İç iletişim kapsamında kullanılan bu video, Hilti’nin kendi içinde gerçekleştirdiği Pazarlama Dalgası (Marketing Wave) etkinliğinde bütün satış ekibine canlı drama performansı ile sergilendi. Bu tanıtım ile Haziran ayında başlayan kampanya; kreatif, eğlenceli ve samimi sunumu ile birlikte Hilti satış ekibinden yoğun ilgi gördü. 2016 yılı sonuna kadar sürecek olan “Bir Şey Daha” kampanyası, Hilti satış ekibinin başarılı bir şekilde uyguladığı Komiser Kolombo satış tekniği sayesinde ilk 3 ayda Hilti sarf malzemelerinin satışında yüzde 40 artış sağladı.
 Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder