MARKA KONFERANSI'NA CMYLMZ DAMGASI

17.12.2010 02:31:15

Marka ve tescil konusunda yaptığı çalışmalarla dikkatleri çeken Cem Yılmaz, ismindeki sessiz harflerden oluşan CMYLMZ markasına sahip çıktığını belirterek, 'Bana, adını niye tuvalet kağıdı markasına kadar tescilledin diye soruyolar. Bunu sormak ‘niye vergi mükeelfisin’ sorusuna benzer. Sen yapmazsan başkası yapıyor, ben de o yüzden tescilledim, AROG diye blujean markası bile gördüm' dedi.MARKA KONFERANSI'NA CMYLMZ DAMGASI Hürriyet’in de sponsorları arasında bulunduğu Marka Konferansı’nda düzenlenen “Teke Tek”te Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Cem Yılmaz, parayla ilişkisinin düzeyli olduğunu, kararlarında etkili unsur haline getirmediğini vurguladı. Yılmaz, esprilerinde ne kadar çok para kazandığına yer vermesinin nedenini ise şöyle açıkladı: “Bu espriler seyircilerden kaynaklanıyor. koltukları sayıp kaç para kazandığımı hesaplayanlar var. Benim kazancım ortada. Elbette iyi araba alıyorum ama gidip İtalya’da gezmiyorum. ÖTV’ye katkıda bulunuyorum. İki katı vergimi veriyorum. Temmuz, ağustos pulunu ödüyorum. Biliyorumki bu asfalt oluyor, yol olup beni eve götürüyor.”

Delirmem gerek
“Gösterilerimi bir gün bedava yapmak istiyorum” diyen
Cem Yılmaz, bunun bir espri olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bedava gösteri bu işin en zevklisi, bu işin nirvanası yani zirvesi. Elbette ben de oyunları bedava oynamak isterim. Ama ya çok zengin olmam lazım ya da delirmem lazım. Seyirciden çok korkarım, her sahneye çıkışımda, buradaki iyi performansımın beni bir sonraki oyuna götürdüğünü biliyorum. Daha dinamik bir iş olabilirmi? Seyirciden çok korkarım.”

Ehliyetim yok
Cem Yılmaz, “Neden bugünkü mizahçılar politikaya girmiyor” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi: “Aslında yapılıyor, yapılmıyor değil. Benim için ise bu alandan pek hoşlanmıyorum. Bu mesleki bir tercih. İncelikleri olan bir konu. Zaten uzmanlık da gerektiriyor. Benim bu konuda ehliyetim yok. Zaten siyasi mizah öyle bomba gibi bir şey evcilleştirmeye de neden oluyor.”

Seyirci küfürlü film istiyor

BELDEN aşağı espri ve küfür konusunda yapılan tartışmaları da yersiz bulduğunu belirten Cem Yılmaz, “İnsanlar, daha küfürlü film istiyor. Belden aşağı espri yapılmalı, ama seyircinin çok akıllı olduğu unutulmamalı” dedi.

Facebook’a daha çok güveniliyor banka kurulabilir

MARKA konferansı’na konuk olan dünyanın genç ve etkili pazarlama stratejistlerinden Josh Spear, Dijital Marka Ütopyası başlıklı konuşmasında, Facebook ve Wikileaks gibi son dönemde etkili olan internet sitelerinin yarattığı ekonomik değere ve yaptıkları haberlere değindi. Kendisini ‘Ben nerelisin diye sorulduğunda İnternetliyim’ dediğini kaydeden Spear, 2008’de ABD’nin en büyük bankalarından Lehman Brothers’ın battığı dönemde, Facebook’tda çalışan bir arkadaşının “Facebook bankası kurmalıyız, çünkü insanlar bize daha çok güveniyor” diyerek, şöyle devam etti: “Wikileaks’a bakın 30 yılda Washington Post’un 30 yılda yaptığından daha çok atlatma haber yaptı.”

Evde tek başına deniyorum ama çocuk olmuyor

CEM Yılmaz, son günlerde gündeme gelen çocuk sahibi olmayla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Bir muhabir arkadaş ‘Sizden iyi çocuk çıkar’ dedi. Ben de ‘Çıkmaz’ dedim. Ben fizyolojik olarak kastettim ama o farklı anlamış. Öyle devam etti. Evde tek deniyorum tabi ama tam olmuyor. Çocuk konusu önemli. Ben çapkınlık ya da playboyluk peşinde değilim. Tabiki bir ilişkide beklentiler istekler oluyor. Bunları zaten veriyorum. Ben muhabbetin de peşindeyim. Elbette ben de her erkeğin hayal ettiklerinin peşindeyim.”

Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder