NAR, 2. ALAÇATI OT FESTİVALİ'NİN ANA SPONSORU OLDU

29.03.2011 10:15:25

Geçen yıl, “Otların Rüzgarlı Öyküsü” efsanesinden yola çıkarak başlayan festivalin bu yıl ki ana sponsoru NAR Gourmet oldu.NAR, 2. ALAÇATI OT FESTİVALİ'NİN ANA SPONSORU OLDU “Ot Cenneti” Alaçatı’yı festival heyecanı sardı. Geçen yıl ilki düzenlenen Alaçatı Ot Festivali, bu yıl 2-3 Nisan 2011 tarihlerinde yapılacak. Üstelik festivalin süresi bu kez, geçen yıl gördüğü büyük ilgiden dolayı iki güne çıkarıldı.

NAR Gourmet, gelenekselleşme yolunda önemli adımlar atan Alaçatı Ot Festivali’nin bu yıl ana sponsoru oldu. Çeşitli ve yöresel zeytinyağlarından organik sirke ve ekşilere, ikramlık özel reçellerden marmelata, karışık kuru meyvelerden akide şekerine, pekmezlerden geleneksel Türk lokumuna kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunan NAR, verdiği bu önemli destekle festivale lezzet katmayı amaçlıyor.

Ot ve Yemek Yarışması

2 Nisan’da Festival Korteji’nin yürüyüşüyle başlayacak olan festival, daha sonra yapılacak açılış etkinlikleriyle devam edecek. 3 Nisan ise yarışma günü. Saat 10.00’da ot toplama yarışması, 11.00’de ise yemek yarışması başlayacak. Aynı gün akşam 17.00’de ödül töreni yapılacak.

Yarışmacılar, festivalde yapacakları yemekleri NAR’ın ürünleriyle yapacaklar. NAR, jüri üyeleri ile kazanan yarışmacılara da ürünlerinden oluşan hediye paketleri verecek. 2. Alaçatı Ot Festivali’nin programında farklı etkinlikler de var: Çevre ve doğa temalı çocuk etkinlikleri, Ayhan Sicimoğlu konseri, imza günü etkinlikleri festivale renk katacak.

Bu arada festival izleyicileri Alaçatı’nın profesyonel aşçılarının yaptığı ot yemeklerinin tadına bakabilecekler. 1. Alaçatı Ot Festivali’nin öyküsünü anlatan, festivalde yarışan 55 ot yemeğinin tariflerinin yer aldığı “Alaçatı’nın Yarışan Yemekleri” kitabı da festival süresince lezzetseverler için festival alanında olacak.Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder