PAZARLAMANIN EN'LERİ BELİRLENİYOR

10.01.2017 14:27:57

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD)’in her yıl düzenlediği Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne başvurular 2 Ocak’ta başladı.PAZARLAMANIN EN'LERİ BELİRLENİYOR

Bu sene ilk kez basın toplantısı, etkinlik gibi son tüketiciye yönelik olmayan işlerin de katılabileceği Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin programı; Geniş Kapsamlı Satış Noktası, Sahada Pazarlama Uygulamaları ve En iyi Teknoloji Kullanımı gibi yeni eklenen kategorilerle daha da zenginleşti. ‘Odaklan’ konseptiyle düzenlenecek olan Doğrudan Pazarlama Ödülleri, 23 Ocak 2017’ye kadar www.dpodulleri.org adresinde başvuruları bekliyor.

Doğrudan pazarlama sektörüne değer katmak adına çalışmalar yapan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin düzenlediği Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne başvurular başladı. Doğrudan pazarlama sektörünün ‘en’lerinin belirleneceği ödüllerin bu yılki konsepti ‘Odaklan’. Başvuruların 23 Ocak 2017’ye kadar devam edeceği ödüller bu sene pek çok yeniliği bünyesine katıyor. 2 yeni kategorinin eklendiği ödüllerde geçen sene eklenen “Çekmecede Kalmış İşler” adlı kategori de müşterilere sunulan ancak gerçekleşmemiş, iyi işleri bekliyor. Değerlendirme aşamasına kendi jürisinin yanı sıra bir “Genç Jüri”’nin de eklendiği Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne başvurular www.dpodulleri.org adresinden yapılabiliyor.

Doğrudan Pazarlama Ödüllerine “Genç Jüri”
Bu yıl ‘Odaklan’ konseptiyle düzenlenecek olan Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde, ilk defa bayi toplantıları, basın toplantıları, basın gezileri gibi son tüketiciye yönelik olmayan işler de katılabiliyor. Ayrıca 30 yaşın altında ve iletişim sektöründe çalışan insanlardan oluşan bir “Genç Jüri” de bu senenin yeniliklerinden. Değerlendirmeleri yapan normal jürinin yanında yer alacak olan Genç Jürinin seçimleri, elenme sürecinde bir yüzdeye sahip olacak. Böylece ödüllerde iletişim sektörünün genç yetenekleri de söz sahibi olmuş olacak. Ayrıca tüm başvuran işler arasında Genç Jüri’nin seçtiği tek bir iş “Genç Jüri Ödülü”nün sahibi olacak. Bu ödül ayrı bir kategori olarak değerlendirilmeyecek.

Çekmecede kalmış işler gün yüzüne çıkıyor!
Geçen sene olduğu gibi bu sene de “Çekmecede Kalmış İşler” çekmeceden çıkacak ve Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde yarışacak. Müşterilere sunulan, marka stratejisine uygun, yaratıcı ancak çeşitli nedenlerle hayata geçirilmemiş yani çekmecede kalan işlerin değerlendirmelerinde uygulama ve sonuç esas alınmayacak.

Saha çalışmaları ve teknoloji de ödül kategorileri arasına katıldı
Ayrıca bu yıl iki yeni kategori Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde başvuruları bekliyor. Katılımcılar “En İyi Teknoloji Kullanımı” ve “Geniş Kapsamlı Satış Noktası ve Sahada Pazarlama Uygulamaları” olmak üzere iki yeni kategoride başvuru yapabilecekler. Teknolojinin hedef kitleyi harekete geçirme, marka mesajını yaygınlaştırma amacıyla etkin olarak kullanıldığı uygulamaları kapsayan “En iyi teknoloji kullanımı” kategorisi; API’ler, yüz tanıma uygulamaları, artırılmış/sanal gerçeklik uygulamaları, giyilebilir teknolojiler gibi örnek projelerin başvurularını bekliyor. “Geniş Kapsamlı Satış Noktası ve Sahada Pazarlama Uygulamaları” kategorisi ise aynı anda birçok il ve çalışma noktasında gerçekleştirilen, ajansın geniş uygulamalardaki performansını kanıtlayan uygulamaların katılabileceği bir kategori. Promotörlerin gerçekleştirdiği tanıtım, ürün display, POP ve diğer yaratıcı görsel uygulamalarla satın alma kararını etkileyen çalışmaların katılabileceği kategori bu sene ilk kez başvuruları kabul edecek.

Doğrudan Pazarlama Ödülleri, 6 Şubat – 1 Mart arası yapılacak değerlendirmelerden sonra, Martayında düzenlenecek törenle sahiplerine kavuşacak. Yarışmaya katılım, www.dpid.org.tr ya da www.dpodulleri.org yarışma sitesinden başvuru formu doldurularak, online olarak yapılıyor.

 Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder