RAMAZAN'DA 1 MİLYON PİDE, 402 TON TATLI SATTI

22.07.2015 12:42:20

Kipa, Ramazan bilançosunu açıkladı.RAMAZAN'DA 1 MİLYON PİDE, 402 TON TATLI SATTI

Ramazan ayını ve Bayram günlerini kapsayan 35 günlük dönemde Kipa’yı toplam 8 milyon müşteri ziyaret ederken, müşterilerin sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.2, satışlar ise yüzde 9 oranında artış gösterdi.

Kipa’dan Ramazan’a dair en dikkat çekici rakamlar ise şöyle:


- Kipa’nın müşteriler tarafından en beğenilen kategorilerinden olan Unlu Mamuller, Ramazan döneminde yüzde 10 büyüdü ve 10 milyonun üzerinde ciroya ulaştı.

- Yurdun dört bir yanındaki Kipa mağazalarında bu yıl Ramazan boyunca tam 402 ton tatlı satıldı. Tatlılarda liderliği ise 121 tonu cevizli olmak üzere, toplam 159 tonluk satış rakamıyla baklava aldı. Baklavayı 102 tonla hamur tatlısı, 44 tonla tulumba tatlısı 41 tonla güllaç ve diğer tatlılar takip etti.

- Şekerlemeler de Ramazan ayının favori ürünlerinden oldu. Kipa mağazalarında 121 ton dökme şeker, 76 ton dökme çikolata satıldı.

- Ramazan boyunca 1 milyonun üzerinde pide satılırken, pide satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13 artış gösterdi.

- Ramazan ayında Kipa’nın börek satışları da geçen yıla göre yüzde 20’nin üzerinde artış gösterdi.

- Kipa ve müşterileri Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini de unutmadı. Kipa’da Ramazan için özel olarak hazırlanan erzak kolileri 83 bin adet satarken, bu yıl dokuzuncu kez Kipa mağazalarında açılan Kızılay standları aracılığıyla da binlerce erzak kolisi Kızılay’a bağışlandı.
 


pide, tatlı, ramazan , kipa
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder