TAB GIDA'DAN ONLINE EĞİTİM PLATFORMU

04.10.2018 13:41:03

TAB Gıda, dijital online eğitim platformu ‘BK Link’ uygulamasını hayata geçirdi.TAB GIDA'DAN ONLINE EĞİTİM PLATFORMU

TAB Gıda, Burger King’in Global Online Eğitim Platformu ‘BK Link’ uygulamasını Türkiye’de hayata geçirdi. TAB Gıda, ilerleyen zamanlarda bu uygulamayı Popeyes, Arby’s, Sbarro, Usta Dönerci ve Döner Stop markalarında da devreye alacak.

Burger King markası özelinde, tüm insan kaynakları eğitim ve sınavlarını dijitalleştirerek belli bir standardizasyonu sağlayan şirket, tüm eğitim sistemini, e-öğrenme platformuna başarılı bir şekilde dönüştürdü. Yeni dönemde, bu sistemi daha da geliştireceklerini belirten TAB Gıda Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok, “Teknolojiyle iç içe yaşayan yeni nesil ile çalışmak bizi eğitim programlarımızı farklı bir platforma taşımaya yöneltti. Bu kapsamda, ABD ve İspanya’nın ardından Burger King® sistemi içerisinde İngiltere ile birlikte üçüncü ülke olarak BK Link sistemini uygulamaya soktuk. Bu proje ile çalışanlara yönelik uygulanan eğitim modüllerinin yüzde 80’ini dijitalleştirdik. Teknik anlamdaki tüm eğitimlerin tamamen Türkçe olarak erişilebilir platform üzerine yerleştirdik. Çalışanlarımızın akıllı cihazlarla, kişisel şifrelerini girerek eğitim materyallerine ulaşabilmelerini, eğitimlerini takip edebilmelerini sağladık. Eğitimin dijital dönüşümüne yönelik bu proje altyapısını hazır hale getirebilmek için 3 yıla yakın bir süredir çalıştık ve ciddi bir yatırım gerçekleştirdik” dedi.

Mikro öğrenme platformu

“BK Link” uygulaması aynı zamanda personeller için; eğitimde oyunlaştırma tekniğinin kullanıldığı ve etkin hale getirildiği bir mikro öğrenme platformu. Personellere senaryoya dayalı öğrenme tekniğini içeren maksimum süresi 5-20 dakika olan eğitim videolarıyla eğlenerek öğrenme imkanı sunan BK Link’de, ayrıca sistemin entegre raporlama özelliği sayesinde ‘Dijital Performans Değerlendirme’ süreçleri de takip edilebiliyor.Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder