TEKNOSA DESTEKLEDİ, KADINLAR MANŞ DENİZİ'Nİ GEÇTİ

17.07.2015 15:41:24

TeknoSA, farklı alanlardaki sponsorluklarına bir yenisini ekledi.TEKNOSA DESTEKLEDİ, KADINLAR MANŞ DENİZİ'Nİ GEÇTİ

TeknoSA, toplumsal duyarlılığının yanında bireysel anlamda verdiği destekle de 4 kadının hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı oldu. Dört yılda, dört kıta, dört mevsim, dört denizi aşma hedefi olan ve dört Türk kadınından oluşan 4for Blue ekibi, Manş’ı geçen ilk Türk kadın yüzme takımlarından biri oldu.

Yüzme sporuna sonradan gönül vermiş Sinem Tüzer, Seda Kansuk, Sadiye Kuş ve Günışığı Ceren Cansızoğlu’ndan oluşan 4for Blue, dünyanın en soğuk denizleri arasında yer alan Manş Denizi’ni 17 saat 52 dakikada geçerek Türkiye’nin gururu oldular.

4forBlue, Manş geçişine hazırlanmak adına, Mart ayında Malta’da, Manş Denizi'ni 12, Cebeli Tarık'ı 10, Molokai Kanal'ını 17, Catalina Kanal'ı 13, Tsugaru Boğazı'nı 16, Cook Körfezi'ni 8,5, İrlanda Kanalı'nı ise 11 saatte geçmeyi başaran Adam Walker tarafından düzenlenen 6 günlük soğuk deniz antrenman kampına katıldı. Ayrıca geçiş için farklı antrenman programları ile Türkiye’deki hazırlıklarına da devam ettiler. Evli, 2 çocuklu ve yoğun iş temposu içerisinde bu geçişe hazırlanan Sinem, Seda ve Sadiye ile Amerika’da hem eğitim hem antrenman için bulunan Günışığı, geçiş sonrası azmin ve inancın kendilerini ulaştırdığı bu noktadan dolayı son derece mutlular.

İngiltere saati ile öğlen 12:52’de Seda Kansuk’un yüzüşü ile başlayan parkur, sabah 06:44’te Sinem Tüzer’in bitiş yüzüşü ile 17 saat 52 dakika sonra tamamlandı. Seda ve Sinem, 5’er kez; Günışığı ve Sadiye 4’er kez yüzdüler. 4forBlue ekibinin, yüzüşünü ayrı kılan bir diğer nokta da, hem 4 kişilik özel kategori dalında bir bayrak takımı olmaları hem de teknelerinde CS&PF gözlemcisi, kaptanı ve mürettebatı dışında, kendilerine destek olacak bir başka kişinin olmayışıydı.

TeknoSA olarak kadınları her platformda, farklı programlarla desteklediklerrini vurgulayan TeknoSA Pazarlama Direktörü Cem Işık;“İş hayatında aktif ve yoğun olan, Manş’ı geçerek de hem kadınlara hem de kendi çocukları ve tüm gençlere örnek olmak istediklerini paylaşan bu dört kadından çok etkilendik. TeknoSA olarak 1 yıldır 4forBlue ekibine destek veriyoruz. Her ihtiyaçlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Sponsorluk anlaşması sonrası antrenmanları sıklaştıran 4forBlue’nun, havuz antrenmanlarının yanı sıra Manş’ı geçebilme başvurusunda şart olan “15°C veya daha soğuk sularda, en az 2 saat yüzebilirliklerini kanıtlayan belgeyi almaları için Malta’da 6 günlük özel bir kampa katılmalarını da sağladık.” dedi.

TeknoSA’nın, sporun sağlıklı ve iletişimi güçlü nesiller yetişmesindeki öneminin bilincinde olduğunu ve spora uzun yıllardır destek sağladıklarını da vurgulayan Işık; “4forBlue ekibi kadın yüzme takımı olarak yarışlara katıldı. Tüm TeknoSA Ailesi olarak kalbimiz onlarla attı, Manş Denizi’ni geçerken de yanlarında olduk. Bu ekibin, hayallerine gerçekleştirmek isteyen ve erteleyenlere ilham vermesini diliyoruz.’’ şeklinde konuştu.

4For Blue ekibinden Sinem Tüzer, “4forBlue için, Manş Denizi’ni zorlu bir yüzme etabı yapan, 15-17 derece arasındaki soğuk su ve gelgitin etkisi ile 6 saatte bir yön değiştiren akıntı idi. Akıntı sebebiyle uzayan bir yüzme sürecimiz oldu. İngiltere saati ile 12.52’de başlayan geçişlerimiz sabah 06.44’te bitti. Dolayısıyla ekip olarak gece yüzüşleri de gerçekleştirdik, deniz anaları ile mücadele ettik. Unutulmaz bir süreç oldu. Bu zamanlarda birbirimize büyük destek olarak amacımıza ulaştık. Hayallerimizi gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu ve gururluyuz” diye konuştu.


kadın, manş denizi, teknosa
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder