TELEFON ŞEKLİNDE BANKA ŞUBESİ! (VIDEO)

02.11.2016 14:43:08

Albaraka Türk, bankacılık işlemlerinin kolaylıkla ve ücretsiz olarak yapılmasını sağlayan Mobil Şube’sini tanıttı.TELEFON ŞEKLİNDE BANKA ŞUBESİ! (VIDEO)

Puck Global reklam ajansı tarafından hazırlanan çalışma; geleneksel alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmeyen, yüz yüze iletişim kurarak banka işlemlerini şubelerden halletmeyi seven katılım bankası müşterilerine yönelik yapıldı. Çalışma, Mobil Şube uygulamasına olan katkısının yanı sıra Türkiye’nin en prestijli yaratıcılık ödüllerinin sahiplerini bulduğu Kristal Elma Festivali’nde Albaraka Türk ve Puck Global’e iki farklı dalda iki adet Gümüş Elma ödülü kazandırdı.

Dolayısıyla mobil uygulama, mobil üzerinden değil de, yüz yüze iletişim kurulabilecek, temas edilebilecek pilot nokta olarak bir teknoloji markette tanıtıldı.

Mobil cihaz kullanıcılarının sıkça ziyaret ettiği bir teknoloji markette uygulanan çalışmada “Bankanız her zaman cebinizde ve yanınızda” mesajı verildi. 3D printer teknolojisi sayesinde sıradan bir cep telefonunun içine, müşterilerin alışık olduğu tüm detaylarıyla bir Albaraka Türk şubesi yerleştirildi. Yaratılan model telefon ise teknoloji markette satışta olan diğer telefonların arasına sıradan bir telefonmuş gibi yerleştirildi. Yanında bulunan bilgi etiketine ise Mobil Şube’nin özellikleri ile beraber fiyat olarak da ‘0 TL’ yazıldı. Müşterileri oldukça şaşırtan ve etiketindeki kare kod ile Mobil Şube’yi yüklemelerini sağlayan Telefon Şeklinde Şube, hedef kitlesi olan katılım bankası müşterilerinin oldukça dikkatini çekti. Mobil şube uygulamasının 4.468 olan aylık ortalama indirilme sayısını 9.114’e taşıyan Telefon Şeklinde Şube %104’lük bir artış sağladı ve sağladığı bu başarı ile bir çok teknoloji markette uygulanması kararı alındı.Kampanya Künyesi


Reklamveren: Albaraka Türk


Reklamveren Yetkilileri: Ekrem Şahin, Burak Yedek


Kreatif Ajans: Puck Global

Ajans Başkanı ve Kreatif Direktör: Haluk Erkmen


Kreatif Ekip: Çağatay Sönmez, Burak Evlice, Fatma Hasbolat


Müşteri İlişkileri: Celil Kaya, Esra Lobut


Yönetmen: Güney Sokullu


Post Produksiyon: Güney Sokullu

3D Baskı Merkezi: 3Durak Baskı / İlker VardarYeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder