TÜRK ARAMA MOTORU GELİYOO

17.01.2012 15:24:36

Geliyoo, Türkiye’de Google, Yahoo, Bing , Yandex ve Baidu gibi firmalara ait arama motorlarına alternatif olarak yayın hayatına merhaba dedi.TÜRK ARAMA MOTORU GELİYOO

Geliyoo bir yıl önce hayatımıza girerek Türkiye’de bir şeylerin değiştiğini göstermeye çalıştı; geçen bir yıllık süre içerisinde kendini ve teknolojisini her geçen gün yenileyerek çalışmalarına devam etti. Türkiye’de arama motoru anlamında ilk ve tek profesyonel çalışma olma özelliğini Geliyoo Spider’in indexleme teknolojisi ile ortaya koydu. Dünya ile aynı anda Türkiye’de Google, Yahoo, Bing , Yandex ve Baidu gibi firmalara ait arama motorlarına alternatif olarak yayın hayatına merhaba dedi.

Yayına açıldığı günlerde çok tecrübesiz olan Geliyoo geçen bir yıl içerisinde kendini her gün geliştirerek sayısız çalışmaya imza attı. Altyapısında en son teknolojileri kullanarak CDN, ADN, Hypertable ve Hadoop gibi bir çok farklı altyapıyı tek bir çatı altında toplamayı başardı Percona Inc. firmasının geliştirdiği MYSQL veri tabanı konusunda ortak çalışmalara başladı. Geliyoo’nun günümüz teknolojilerinin yanı sıra güvenlik ve gizlilik içinde önemli adımlar atarak arama motoru kavramına yeni bir boyut kazandırmak için SSL kullandı, Bilgi Güvenliği konularında çeşitli çalışmalarlada bulundu ve kullanıcılarına daha güven dolu bir internet ortamı sunmaya çalışan geliyoo kısa sürede sevilen bir internet sitesi haline geldi.

Sadece bir arama motoru olmanın da dışına çıkarak, tıpkı diğer arama motorları gibi kendine farklı alanlarda farklı konsept çalışmaları ile de internet ortamında adından söz ettirecek başarılı çalışmalar ortaya koydu. Rehber, Forum, Müzik, Network, Support, İndirim, Reklam, Arkaplan Reklam gibi bir çok önemli ve tamamı ile kendi bünyesinde bulunan bir hizmet ağıda geliştirdi. Yedi ülke ile toplamda 11 uluslar arası sözleşmeye imza attı. Hindistan, Amerika, İngiltere, Fransa, Türkiye, İspanya ve Rusya’da bir çok kişi kurum ve kuruluş ile ortak anlaşmalar ve sözleşmeler yaptı. Her bir ülke de aktif olarak bulunarak sözleşmeleri şirket bünyesinde yapan Geliyoo Bilişim ve Geliyoo Network International S.A.R.L Geliyoo arama motoru Türkiye’nin Dünya pazasındaki gururu haline gelmeyi başardı.

Uluslararası değerlendirme kurulu tarafından toplum güvenliği için çalışan kuruluş ünvanını Fransa’da aldı. Avrupa’nın bir çok ülkesinden çeşitli teklifleri geri çeviren Geliyoo sadece Türk firması olarak hem Avrupa’da hem de Türkiye’de sevilen internet sitesi olma hedefinde ilerliyor.

Türkiye’de Bilişim Yıldızları bünyesinde düzenlenen ödül töreninde E-İnovasyon/E-Girişimcilik ve E-İletişim alanlarında iki ödüle birden layık görüldü.

Geliyoo Ne Kadar Güvenli?

Geliyoo bu güne kadar yapılmış en güvenli websiteleri arasında bulunuyor, nedeni ise SSL güvenliği ve McAffe SECURE’nin geliştirmiş olduğu altyapıyıda site ve linklerde inceleme yapmada kullanıyor olması. Geliyoo, kullanıcılarına en güvenli internet ortamını sunmak için çalışıyor. Güvenlik analizlerini ve saldırıları tespit ederek ilgili kurumlara bildiriyor. Yetkili kurum ve kuruluşların, güvenlik konularında alabilecekleri önlemler hakkında da çeşitli seminerler ve toplantılar düzenliyor. IP adreslerini hem McAffe tarafında hemde kendi sistem altapısında denetleyebiliyor.

Tamamiyle kendine ait olan geliştirilmiş güvenlik altyapısı ve sistem altyapısı bulunan Geliyoo Ar-Ge konusunda da boş durmuyor. Halihazırda elinde 20 ye yakın Türkiye’de ve Dünya’da daha önce yapılmamış bir çok proje bulunan Geliyoo’nun sektörde yenilikçi ve üstün bir teknoloji anlayışı ile hayatımızda yer alacağı şüphesiz.


İnternet, arama motoru, geliyoo, geliyoo.com
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder