TÜRK REKLAMCILARIN GLOBAL BAŞARISI

08.06.2018 15:07:25

Afiş, reklam ve tasarım dünyasının en prestijli ödüllerinden Graphis Poster Annual 2019’da 5 farklı çalışmasıyla yer alan Monroe Creative Studio, bir altın ve 2 gümüş ödülün sahibi oldu.TÜRK REKLAMCILARIN GLOBAL BAŞARISI
Türk reklam ve tasarımcılarının global arenadaki başarılarının ardı arkası kesilmiyor. Bu alandaki son başarıya ise Monroe Creative Studio imza attı. Londra ve İstanbul merkezli tasarım ofisi, Graphis Afiş Yıllığı (Graphis Poster Annual) 2019’da tam 5 farklı çalışmasıyla yer aldı. Dünyanın en yaratıcı ve başarılı grafik tasarımlarının yer aldığı yıllıkta Monroe Creative Studio, aynı zamanda bir çalışmasıyla altın, iki çalışmasıyla da gümüş ödülün sahibi oldu. 
 
1944’ten bu yana yayınlanan ve grafik tasarım alanında yılın en yaratıcı çalışmalarına yer veren yıllık, reklam ve tasarım alanının da en prestijli ödülleri arasında görülüyor. Tasarımcıların ve ajansların her yıl adeta çıkarma yaptığı yıllıkta bu yıl ses getiren başarının sahibi Monroe Creative Studio oldu. Sinema, müzik, mimari, eğlence içerikli afiş çalışmalarıyla kitapçıkta boy gösteren Monroe Creative Studio, “Restore Film Günleri” afişiyle gold, “Arkitera Seyahat Bursu” ve “Minimalismus+” afiş çalışmasıyla da silver ödüllerin sahibi oldu. 
 
ADINI EKRANLARIN YILDIZI MONROE’DAN ALDI 
 
Hatice Çağlar ve Onur Gökalp tarafından 2011 yılında İstanbul’da kurulan tasarım ofisi İngiltere ve Türkiye genelinde faaliyetlerini sürdürüyor.  Elde edilen başarıdan duydukları mutluluğu dile getiren ikili, şu açıklamada bulundu:  
“Monroe’nun en büyük gücü disiplinler arası çalışmalara imza atmasından geliyor. Tasarım ve iletişimi çalışmalarımıza entegre ederek her ikisinin gücünden de faydalanıyoruz. Dünya genelinde birçok global ajans ve tasarımcının yer aldığı böylesine önemli bir yıllıkta bu gücü kullanarak var olmamız, dahası ödül kazanmamız hem gurur verici hem de doğru yolda olduğumuzun göstergesi.”    
 
Monroe Creative Studio adı, ekranın ışıltılı yıldızı Marilyn Monroe'nun ikonik figüründen esinlenerek oluşturulmuş. “Adından daha fazlası varmış gibi görünüyor; bizim gibi…” diyen Çağlar ve Gökalp, bugün biri İstanbul diğeri Londra’da yer alan iki farklı stüdyoda farklı şirketler için marka kimlikleri oluşturuyor, iletişim konseptleri geliştiriyor, aynı zamanda sanat projeleri yaratıyor.
 Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder