VODAFONE İSTANBUL MARATONU REKORA KOŞUYOR

22.10.2013 19:25:39

Türkiye’nin en büyük katılımlı kitlesel organizasyonu olan Vodafone İstanbul Maratonu, 17 Kasım Pazar günü düzenlenecek.VODAFONE İSTANBUL MARATONU REKORA KOŞUYOR

Vodafone Türkiye, Vodafone İstanbul Maratonu’na ikinci kez adını veriyor. Birçok yeniliğin olacağı ve festival havasında geçecek maraton, 17 Kasım Pazar günü düzenlenecek.

Vodafone Türkiye ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. arasında imzalanan anlaşmayla “Vodafone İstanbul Maratonu” olarak 35’inci kez koşulacak maratonun tanıtım toplantısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Vekili Gökhan Öğüt ve Spor A.Ş. Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin’in katılımıyla gerçekleşti.

Tarihte kıtalararası koşulan ilk yarış olma özelliğine sahip Vodafone İstanbul Maratonu, 1979’dan bugüne kesintisiz olarak her yıl düzenlendi. Geçtiğimiz yıl ilk kez “Altın Kategori”de koşulan Vodafone İstanbul Maratonu, Vodafone Türkiye’nin desteğiyle güçlenerek dünyanın en iyi maratonları sayılan World Marathon Majors ligine girme hedefiyle maraton (42 km), 15 kilometre koşusu, 10 kilometre koşusu ve halk yürüyüşü olmak üzere dört ana kategoride koşulacak. Vodafone İstanbul Maratonu’nun koşu etkinlikleri 17 Kasım Pazar günü tamamlanacak. Vodafone İstanbul Maratonu, İstanbullulara sporla dolu bir gün yaşatacak.

Ülkemizde düzenlenen spor organizasyonları içinde, kitlesel anlamda en geniş katılıma sahip olan Vodafone İstanbul Maratonu, Türkiye’nin uluslararası nitelikte en önemli koşu etkinliği sayılıyor. Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAFF) Vodafone İstanbul Maratonu’na Altın Kategori unvanını layık görüyor. Vodafone, bu önemli spor etkinliğini, bir dünya spor şehri olarak İstanbul’a değer katmak amacıyla ikinci kez destekliyor.

Vodafone’dan maratona özel akıllı telefon uygulaması: “VMaraton"

Vodafone’un hem Android hem iOS cihazlar için geliştirdiği VMaraton uygulaması, İstanbullular’a Vodafone İstanbul Maratonu’yla ilgili ihtiyaç duydukları tüm bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilmelerini sağlıyor. Bu yıl defa kullanıcılar VMaraton üzerinden Vodafone Cep Bağış ile bağış yapıp bağış toplayabilecek. VMaraton uygulaması üzerinden toplanacak bağışlar ile rekor bağış toplanması hedefleniyor. Ayrıca bağış toplamak isteyen herkes www.vmaraton.com sitesi üzerinden kendilerine profil sayfası oluşturup, sosyal medya ve e-posta aracılığıyla profil sayfalarını paylaşıp, toplayacakları bağış miktarını artırabiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca VMaraton uygulmasında ‘Vodafone Cep Sağlık’ ile sağlıkla ilgili bilgilere ulaşabilecek, ‘Avantaj Cepte’ ile de spor ekipmanlarında indirimler kazanacak.

Maraton ile ilgili detaylara www.istanbulmarathon.org sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

Vodafone İstanbul Maratonu tanıtım toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“İnsanoğlu yeryüzünde var olduğundan beri maraton hayatın içinde yer alıyor. Sportif maratonlar bir insanın neleri başarabileceğinin güzel bir örneğini teşkil ediyor. Şehir maratonları da barışa, hoşgörüye, sevgiye ve dünya kardeşliğine katkıda bulunduğu gibi kent ekonomisini besliyor. Vodafone İstanbul Maratonu’nun 35’inci yılında İstanbul’un reklam değerini artırmak niyetindeyiz. Adıyla hep İstanbul akla gelsin diye bu yıl 35. kez düzenlenecek olan organizasyonun ismini Vodafone İstanbul Maratonu olarak değiştirdik. Maraton, kent ekonomisine önemli katkı sağlayacak, istihdamı artıracak ve bilinirlik ile turizme büyük katkı sağlayacak. Bu sene Vodafone İstanbul Maratonu’nda ödülleri artırdık. İstedik ki saygın ve seçkin atletler katılsın. Türk atletleri teşvik etmek adına farklı bir ödül sistemi geliştirdik. Türkiye’den de başarılara koşan, madalyalar alan sporcular olacak. Vodafone İstanbul Maratonu uluslararası ölçekte, New York ve Sydney Maratonları gibi önemli profesyonel atletleri kendine çekecek. Bunu da başardığımıza inanıyorum. Diğer taraftan halk koşusu olması itibarıyla dünyada bu büyüklükteki tek maraton. Vodafone İstanbul Maratonu’nda emeği geçen herkese ve Vodafone’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu işbirliğiyle Vodafone İstanbul Maratonu dünyada saygın, etkili ve atletlerin katılma arzusu yaşadığı, heyecanla beklediği bir maraton olacak.”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Vekili Gökhan Öğüt, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, ülkemizin en geniş katılımlı kitlesel organizasyonu olan Vodafone İstanbul Maratonu’na 35’inci yılında tekrar adımızı vermenin gururu ve heyecanını yaşıyoruz. Vodafone İstanbul Maratonu’nu geçen yıl 88 farklı ülkeden 13 bin atlet ve 100 bini aşkın İstanbullunun katılımıyla büyük bir coşku içinde tamamladık. Sahip olduğumuz global iletişim ağımızı ve teknolojimizi Vodafone İstanbul Maratonu için seferber ediyoruz. Daha şimdiden kayıtlı sporcu sayısının rekor bir düzeyde. 97 ülkeden 16 bin 400 sporcuya ulaşması bizi çok mutlu etti. Yarış günü katılımcı sporcu sayısının 20 bine ulaşmasını bekliyoruz.

Vodafone İstanbul Maratonu’na katılımı artırmak amacıyla bu yıl yurtiçi ve yurtdışında birçok etkinlik düzenledik. Mayıs ve Eylül aylarında Vodafone İstanbul Champions Running organizasyonu ile önce 35 şirketten 500, ardından da 50 şirketten 750’ye yakın koşucu Belgrad Ormanı’nda yarıştılar. Amsterdam ve Tokyo Maratonlarında temaslarda bulunduk.

Vodafone İstanbul Maratonu’nu daha da büyütmeyi ve dünyanın en büyük 7 maratonundan biri yapmayı hedefliyoruz. İstanbul’un bir maraton başkenti haline gelmesi, her yıl on binlerce sporcu ve turisti çekerek, şehrin ve ülkemizin ekonomisine büyük katkılar sunacak. Vodafone İstanbul Maratonu, İstanbul markasının global arenada yükselmesine de katkıda bulunacak.

Üstelik bu sene VMaraton uygulaması üzerinden koşucularımız bağış yapıp aynı zamanda kendileri için özel olarak oluşturabilecekleri bağış toplama profil sayfaları üzerinden, uygulamada bulunan 50’ye yakın sivil toplum kuruluşu arasından kendi seçecekleri biri adına bağış da toplayabilecekler. Tüm İstanbullulara, ‘Gelin, 17 Kasım sabahı kıtaları birleştiren Boğaziçi Köprüsü’nde buluşalım, Vodafone İstanbul Maratonu’nu tek yürek olup hep birlikte yaşayalım’ diyoruz.”

Spor A.Ş. Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin de şöyle konuştu:

“Bir İstanbul geleneği haline gelen ve 35’inci yılını kutladığımız maratonu dünya markasına dönüştürmek adına Vodafone Türkiye ile ikinci kez güç birliği yapıyoruz. Bu sene Vodafone İstanbul Maratonu adıyla koşulacak yarış, geçen yıl ilk defa Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından Altın Kategori’ye alınmıştı. Bu sene rekor katılım hedefliyoruz ve Vodafone İstanbul Maratonu’nu dünyanın en prestijli maratonları arasındaki yükselişini sürdürmesini temenni ediyoruz.”


gökhan öğüt, kadir topbaş, uygulama, Vmaraton, maraton, rekor, vodafone istanbul maratonu, vodafone türkiye, Vodafone
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder