VOLKSWAGEN HANGİ MARKANIN ÇOĞUNLUK HİSSELERİNİN SAHİBİ?

16.11.2011 15:08:42

Volkswagen AG ve MAN SE’nin birleşmesi ile ilgili geriye kalan son koşul da yerine getirildi.VOLKSWAGEN HANGİ MARKANIN ÇOĞUNLUK HİSSELERİNİN SAHİBİ?

MAN SE hissedarlarının 31 Mayıs 2011 tarihli teklifi üzerine başlayan birleşme süreci, 3 Kasım 2011 tarihinde 'Çinli şirket birleşmesi denetimi yetkililerinin' de onayını alarak tamamlandı. Bu bağlamda Volkswagen AG’ye ihale edilen tüm hisseler, yeni çoğunluk hisse sahibine aktarıldı. Volkswagen, hâlihazırda, MAN’ın oy hakkının yüzde 59,90’ını ve hisse sermayesinin yüzde 53,71’ini elinde bulunduruyor. Bu da MAN, Volkswagen ve Scania arasında yakın işbirliğinin yolunu açıyor.

MAN, Volkswagen ve Scania arasında derin işbirliği

MAN, Volkswagen ve Scania arasında daha derin işbirliği, Münih merkezli araç ve mühendislik uzmanının izlediği büyüme yolunu sürdürmeyi ve dünyanın önde gelen ulaştırma konulu mühendislik işletmelerinden biri olarak konumunu daha da genişletmesini hedefliyor. Şirketler, hep birlikte, dünyanın en büyük ticari araç sağlayıcılarından birini yaratacaklar.

Zorunlu arz sürecinin tamamlanması ile ilgili bir açıklama yapan, MAN SE CEO’su Georg Pachta-Reyhofen, “Bugün şirketin 253 yıllık tarihinde yeni bir bölüm açıyoruz ve bu bölüm devam edecek. Aynı zamanda, inovasyon, uluslararası konumlanma ve mühendislik sanatıyla belirlenmiş özel MAN kimliğimizi koruyacağız. MAN, Volkswagen ve Scania tarafından elde edilecek başarılar, aynı değerler üzerine kurulu olacaktır. Dolayısıyla hepimiz yakın işbirliğinin arkasındaki sanayi mantığında hemfikiriz. Bu nedenle yeni ortaklıklara açık ve bağlıyız” dedi.

Yakın işbirliğinin, yoğun sinerji potansiyelinin araştırılmasında bir temel oluşturacağını ifade eden MAN SE CEO’su Georg Pachta-Reyhofen, 'İlgili firmalar, büyük bölümü tedarik sektöründe olmak üzere yıllık en az 200 milyon Euro tutarında sinerji yaratılacağını tahmin ediyor. Uzun vadede ortaya çıkacak olan bu potansiyel, araştırma ve geliştirmenin yanı sıra üretim alanındaki yoğun işbirliğinde yatmaktadır' dedi.

 


marka, MAN SE, Volkswagen AG, volkswagen, man
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder