YANDEX'TE OKLAR KIA'YI GÖSTERDİ

11.09.2018 17:38:12

Yüz binlerce Yandex Navigasyon kullanıcısı uygulamadaki ok görselini yeni KIA Dizel Sportage’ın görseli ile değiştirdiYANDEX'TE OKLAR KIA'YI GÖSTERDİ

Yandex Navigasyon, yeni reklam modelini Türkiye’de ilk kez KIA ile birlikte hayata geçirdi. Bu özel projede, kullanıcıların Yandex Navigasyon’da oluşturduğu rotayı izleyen ok görseli, yenilenen KIA Dizel Sportage’ın 3 boyutlu görseliyle değişti. Dijital iletişimde özellikle oyunlaştırma alanında fark yaratan bu yeni model sayesinde kullanıcılar hem KIA Sportage’ın yenilendiğinden haberdar oldu, hem de oyun keyfi veren farklı bir navigasyon deneyimi yaşama fırsatı buldu. Ağustos ayı boyunca 150 binden fazla kişi yeni reklam modelinden yararlanarak navigasyon okunu KIA Dizel Sportage’ın 3 boyutlu görseliyle değiştirdi.

Yandex Navigasyon, yeni nesil reklam modelleri ile dijital iletişimde fark yaratan çözümler sunuyor. Farklı özelliklere sahip reklam modelleriyle, farklı sektörlerden birçok markaya hizmet veren Yandex Navigasyon, Türkiye'de "ilk" olan yeni bir reklam modelini daha kullanıma sundu.

150 binden fazla kullanıcı navigasyon okunu KIA Dizel Sportage görseli ile değiştirdi

KIA, Yandex ve Mg Media’nın ortak gerçekleştirdiği çalışma kapsamında Yandex Navigasyon’da yolu izleyen ve uygulamanın simgesi olan ok görseli, yenilenen KIA Dizel Sportage’ın 3 boyutlu modeline dönüştü. Kullanıcıların yaptıkları güncelleme ve verdikleri onayın ardından gerçekleşen “Cursor” adlı reklam modeli, oyunlaştırma özelliği ile dijital iletişime farklı bir boyut getirdi. Ağustos ayı boyunca 150 binden fazla Yandex Navigasyon kullanıcısı, navigasyon okunu KIA Dizel Sportage’ın 3 boyutlu görseli ile değiştirdi ve uygulamayı bu şekilde kullanmaya devam etti.

“Cursor” reklam modelinden ilk yararlanan marka olan KIA, 1.6 dizel otomatik özelliğe sahip yeni KIA Dizel Sportage’ın lansmanını navigasyon üzerinden yaparak otomobil severlere farklı bir platformdan seslendi. Kullanıcılar 1.6 dizel otomatik KIA Dizel Sportage’ın yenilendiğinden haberdar olurken, oyun keyfi veren bir navigasyon deneyimi yaşadı.

Marka ile kullanıcı arasındaki etkileşime yeni bir soluk getiren ve Türkiye’de “ilk” kez uygulanan bu reklam modeli, daha önce Rusya'da otomobil sektörünün Porsche, Land Rover gibi büyük markaları tarafından da kullanıldı.Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder