YAŞAR HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA, SAHİBİNDEN ÖZÜR

19.04.2017 14:48:56

Pınar Süt'ün de sahibi olan Yaşar Holding'den açıklama...YAŞAR HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA, SAHİBİNDEN ÖZÜR

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, referandumda hayır oylarıyla öne çıkan İzmir Karşıyaka'ya ilgili gönderme yapmıştı.

Basketbol takımı sponsorluklarını geri çekmekle tehdit eden Yaşar sosyal medyada boykot edilmişti.

Yaşar Holding tepkilerin ardından bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

"Yaşar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selim Yaşar'ın 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleşen referandum sonrası, kişisel sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşım üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur. Yaşar Topluluğu, 71 yıldır kurumsal değerleri ışığında, etik duruşundan taviz vermeden, her kurum, kuruluş ve bireye eşit mesafede durarak şirketleri ve markaları ile üretmeye, istihdam sağlamaya ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir. Demokrasinin önemi ve gereğine inanan Yaşar Topluluğu olarak, Sayın Selim Yaşar'ın görüşlerinin şahsi görüşleri olduğunu, söz konusu görüşlerin Yaşar Topluluğu ve Yaşar Ailesi'ni temsilen verilmediğini, topluluğumuzun tüm siyasi görüşlere ve partilere eşit mesafede durduğunu hatırlatmak isteriz. Ülkemizin gelişmesi ve geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

SELİM YAŞAR'DAN DA ÖZÜR

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar ise tepkiler üzerine özür diledi. Selim Yaşar, Facebook hesabından bu sabah paylaştığı mesajda, 'Karşıyaka spor camiasından özür dilerim, ben kimseyi kırmak istemem ve herkesin kararına saygılıyım' ifadesini kullandı.
 Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder