YÜZME MİLLİ TAKIMINA TURKCELL DESTEĞİ

24.06.2011 12:19:29

Turkcell, Yüzme Federasyonu ile başarılı bir işbirliği modeli oluşturarak; Türkiye Yüzme Milli Takımı’nın ana sponsoru oldu.YÜZME MİLLİ TAKIMINA TURKCELL DESTEĞİ Turkcell, Geleceğe Koşanlar projesi kapsamında bireysel sporlara verdiği desteği genişleterek Yüzme Milli Takımı’na ana sponsor oldu. Turkcell, milli takımı “Büyükler”, “Gençler” ve “Yıldızlar” kategorilerinde destekleyecek.

“Daha iyi derecelere kulaç atacaklar”

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yürüttüğümüz Geleceğe Koşanlar projesiyle Halter, Kayak, Tenis, Atletizm, Görme Engelli Bisiklet ve Yüzme dallarında yetenekli milli sporcuların gelişim süreçlerine destek vermeyi hedefliyoruz. Daha önce Tenis Federasyonu ile bir işbirliğine imza attık. Şimdi ise Yüzme Federasyonu ile birlikte hareket ederek bu alanda yetenekli gençlerimize verdiğimiz desteği daha ileri seviyeye taşıyoruz. Marsel İlhan ve Çağla Büyükakçay gibi milli tenisçilerimizin yanı sıra, çok yetenekli genç yüzücümüz Ediz Yıldırımer’i de bireysel olarak destekliyoruz. Yüzme alanında ülkemize başarılar kazandıracak, çok yetenekli ve azimli genç sporcularımız var. Yüzme sporunda çıtayı yükseltmek için onları başarı yolunda mutlaka desteklemek gerekiyor. 2011 Avrupa Gençler Şampiyonası’nda daha iyi derecelere kulaç atacaklarına inancımız tam” dedi.

“Altın bir jenerasyon oluşturduk”

Yüzme Federasyon Başkanı Ahmet Bozdoğan, 2008 yılından bu yana kadar Türkiye’de yüzme sporunun gelişmesine yönelik bir çok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, “Yoğun çalışmalarımızın meyvelerini toplamaya başlıyoruz. 2011 yılında şu ana kadarki 6 aylık dönemde uluslararası yarışmalarda sporcularımız 78 Altın, 55 gümüş ve 61 bronz madalya kazandı. Herşeyden önemlisi bu başarılara imza atan sporcularımızın gençler ve yıldızlar kategorisindeki sporcular olmalarıdır. Altın bir jenerasyon oluşturduk. Hedefimiz, Turkcell’in Milli Takımlar Ana Sponsorluğunda, bu altın jenerasyonu, en iyi şekilde önümüzdeki yıllara hazırlayarak Avrupa, Dünya Şampiyonalarında ve Olimpiyatlar’da kürsüye çıkarmaktır. İlk olarakta Turkcell ile birlikte 2011 Avrupa Gençler Şampiyonası’ndan rekorlar ve Altın madalyalar ile döneceğimizden hiç kuşkum yok. Bu şampiyona Türk Yüzme tarihinin en başarılı şampiyonası olacak” dedi.

İlk hedef Belgrad!

Gençler Yüzme Milli Takımımız, Turkcell sponsorluğunda ilk olarak Belgrad’da gerçekleşecek Avrupa Gençler Şampiyonası’nda ülkemiz adına mücadele edecek. Turkcell ayrıca aynı turnuvada Türkiye adına kulaç atacak olan milli yüzücümüz Ediz Yıldırımer’in de sponsoru. Daha önce yüzme dalında ülkemize önemli başarılar kazandıran sporcumuz, 7 Temmuz’da ve 9 Temmuz’da sırasıyla 1500 ve 800 metre serbest stilde yarışacak.Türkiye, ana sponsor, Turkcell, Yüzme Federasyonu, Yüzme Milli Takımı
Yeni Yorum ekle:
İsim
Email
Gönder